Kladenský deník provázel dívku soutěží už od semifinále a stejně jako její rodina a přátelé, jsme drželi studentce, jíž známí přezdívají Monika, palce. A vyplatilo se. Milá Kladeňačka sice nezískala vítěznou korunku, přesto neunikla pozornému oku porotců a fotografů, kteří ji ocenili jako nejfotogeničtější.

Není divu. Půvabná, s milým úsměvem, na Asiatku poněkud vyššího vzrůstu 
(166 cm) a navíc se dokáže velmi dobře pohybovat, protože má letitou taneční průpravu.

Pro porotu a publikum 
v sále si proto Thien Trang vybrala to, v čem je výborná, a na pódiu předvedla disco dance se svým tanečním partnerem Danielem Klimeckým z Mostu.

„Do soutěže mě přihlásily kamarádky. Nejprve jsem měla obavy, ale dnes jsem ráda, že jsem to mohla zažít. Účast v soutěži považuji za velkou zkušenost. Navíc jsem tam potkala řadu nových lidí a myslím, že zůstaneme kamarády.

V Čechách jsem se
s vietnamskou komunitou nikdy moc nestýkala, narodila jsem se v Evropě. Soutěž proto splnila moje očekávání, že lépe poznám i ostatní Vietnamce,“ říká Pham Huynh Thien Trang.

Co se týká krásy a vše s tím související, jako každá žena a dívka si ve finále přišla Monika na své. Překrásné šaty, boty, kosmetika i zážitky. Vše, co si jen může mladá dáma přát.

„Týdenní soustředění před finále, které se konalo v reprezentačním sále Dong Do 
v obchodním a kulturním centru v Praze Libuši (SAPA), jsme si hodně užily.

Učili nás správnou chůzi, choreografii, měli jsme promo akce jako účast na golfu, jablkobraní, byly jsme se podívat ve studiích České televize 
a také na Pražském hradě. Za tuto zkušenost i zážitky jsem moc ráda,“ říká Monika.

Podle svých slov ještě žádné pracovní nabídky nedostala, ale kdo ví, třeba přijdou.

„Mojí prioritou je dokončit bakalářské studium – mezinárodní vztahy. Jak říkám, jsem ráda spíše za přátele, které jsem v soutěži získala,“ dodala Miss Foto.

Rivalitu ve finále nepocítila. Ne vždy tomu tak ale prý bylo v předchozích ročnících. „Říká se, že se některé holky neměly rády a dokonce si i poničily šaty. Já ale nic takového nezažila. Mohu tvrdit, že kvalita soutěže je poměrně vysoká,“ uzavřela Pham Huynh Thien Trang, jež soutěžila v šatech od návrháře Luďka Hanáka.

Kromě ocenění získala řadu hodnotných dárků, včetně bot a kosmetiky.