Smuteční věnce a kytice na hrob T.G. Masaryka na hřbitově v Lánech položili mimo jiné předseda Senátu Parlamentu ČR Miloš Vystrčil, poslanci Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Věra Kovářová a Vojtěch Munzar, senátorka za Kladensko Adéla Šípová, starosta Lán Ernes Kosár, místostarosta Lán Ivana Píšová, předsedkyně Československé obce legionářské Kladno Eva Armeanová, starosta Sokolské župy Budečské Peter Szenasy a další členové Sokola, zástupci církve a další vážené osobnosti.

Tomáš Garrigue Masaryk, zakladatel novodobého československého státu, označovaný jako prezident Osvoboditel, se narodil 7. března 1850 v Hodoníně a zemřel v 14. září 1937 v Lánech. Patří mezi přední osobnosti evropské historie, byl vědcem, filozofem i pedagogem, ale především demokratickým politikem a prvním prezidentem Československé republiky.

T. G. Masaryk byl do čela státu zvolen celkem čtyřikrát – v letech 1918, 1920, 1927 a 1934. Téhož roku se prudce zhoršil jeho zdravotní stav a v prosinci 1935 se rozhodl abdikovat. Zemřel 14. září 1937 a jeho pohřeb se stal manifestací smutku, ale i víry ve svobodu a demokracii.