„Naším cílem bylo vybudovat účelné okružní křižovatky, které pomůžou kladenské dopravě, ne dostat cenu. O té jsme se dozvěděli vlastně až ex-post. Samozřejmě, že jde o příjemné ocenění, které ale mnohem více než volenému vedení města náleží lidem, kteří tuto stavbu připravili a zrealizovali. Odvedli obrovský kus práce. Je vidět, že lidi z našeho Odboru dopravy a služeb práce baví a je s nimi radost spolupracovat,“ prohlásil kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno).

Kruhové objezdy v Kročehlavech byly otevřeny vloni 1. září a nahradily světelné křižovatky ulic Vodárenská, Milady Horákové, Jaroslava Kociána a ulic Americká a Vodárenská včetně výjezdu z Italské ulice. Odborná porota, která ocenění udělila, ocenila nové uspořádání, které významně přispěje ke zklidnění a vyšší propustnosti, bezpečnosti a plynulosti provozu těmito dopravními uzly.

close Kruhové objezdy v Kladně Kročehlavech jsou dopravní stavbou roku 2022 info Zdroj: Se svolením Města Kladna zoom_in Kruhové objezdy v Kladně Kročehlavech jsou dopravní stavbou roku 2022

„Rád bych poděkoval za dlouhodobou spolupráci zástupcům Fakulty dopravní ČVUT v Praze, kteří stojí společně s městem u zrodu tohoto mimořádného řešení, které se zcela jednoznačně osvědčilo,“ uvedl vedoucí Odboru dopravy a služeb kladenského magistrátu Tomáš Fujan a zároveň ocenil stavbaře, kteří se dokázali vypořádat s nejrůznějšími překážkami i krátkým časem na realizaci tak, aby dopravní uzavírky pocítili řidiči co nejméně. Vše se dle plánu stihlo do začátku školního roku.

Soutěž Česká dopravní stavba, technologie a inovace roku vyhlašuje od roku 2002 Ministerstvo dopravy ČR. Přípravný výbor a poroty soutěže jsou složeny z předních odborníků, a proto má tato soutěž vysokou odbornou kvalitu a společenskou prestiž.