Jelikož dívenka potřebuje speciální rehabilitaci v takzvaném kosmickém oblečku 
v lázních Klimkovice, což ale pojišťovna nehradí, rozhodl se Deník pomoci. A rozhodně není sám. Příběh Valinky, které budou v září dva roky, zaujal mnoho lidí a už od přečtení prvního článku v novinách přispívají dívence na péči nejen sběrem plastových

a plechových víček, ale i finančními dary, které zasílají na speciálně založené konto.

Víčka sbírají jak pracovníci Středočeských vodáren, tak celé školní kolektivy, jednotlivci a podnikatelé, kteří ani nechtějí být jmenováni, lidé v restauračních zařízeních a řada dalších subjektů neváhajících poskytnout rodině nezištnou pomoc.

K těm, již podali roztomilé dívence prostřednictvím finančního daru pomocnou ruku, patří i slánský Pivovar Antoš s týmem zaměstnanců. Vzhledem k tomu, že jediná rehabilitační kúra v kosmickém oblečku přijde na šedesát tisíc korun, peníze od pracovníků

pivovaru pokryjí náklady 
z jedné třetiny. Nikde ovšem není psáno, že na stimulaci nervového systému bude dívence stačit jediný pobyt 
v Klimkovicích. Vše ukáže čas, kolikrát bude muset rehabilitaci opakovat.

„Když jsme se o příběhu Valinky dozvěděli, byla to pro nás spontánní záležitost. Rozhodli jsme se holčičku jako zaměstnanci podpořit a zároveň s námi i společnost Golem Slaný, která pivovar s krčmou provozuje. Do akce se zapojilo přes dvacet lidí,“ řekl šéf pivovaru Josef Paulík.

Na otázku, proč si vybrali v podniku právě Valinku, když s prosbou o pomoc přicházejí roky i jiní potřební, odpověděl:

“Žádostí o sponzoring přichází sice spousta, ale nikdy to nebylo na konkrétního člověka, který potřebuje pomoc. Vzhledem k tomu, že provozujeme ve Slaném i Hrad Kocour, což je dětské hřiště, řekli jsme si, že chceme pomoci holčičce z regionu i proto, aby se brzy uzdravila a mohla si tam chodit hrát jako ostatní děti,“ doplnil Josef Paulík. Kromě finančního daru dostala Valinka také plyšového medvídka.

Rodiče Valerie, kteří jsou dojati mnoha kladnými reakcemi okolí, všem dárcům prostřednictvím Kladenského deníku velice děkují a dodávají: “Je to prostě super. Nic takového jsem nečekal, že se lidé až takhle zapojí, ať už je to sbírání víček nebo peněžní dary na konto. Nezbývá mi než říci všem velké děkuji, že se podílejí na Valinčině léčbě,“ říká tatínek Tomáš Novotný.

„Co se týká nádoru, který má dcerka vrostlý do páteře, ten je po operacích a chemoterapiích zmenšený na minimum, zvápenatělý, zapouzdřený a neměl by nadále škodit. Nemohu stále uvěřit tomu, kolik se našlo dárců, kteří jí chtějí Valince pomoci.

Na první pobyt v Klimkovicích už bychom měli dát co nevidět peníze dohromady. Odhad je, že tři procedury mohou pomoci k tomu, aby došlo k pozitivní změně,“ řekla maminka Valinky Radka Pilecká.

Zda snaha rodičů i okolí pomůže dítěti k trvalé nápravě je ve hvězdách. Lékaři byli zpočátku spíše skeptičtí a přesvědčeni o tom, že dívenka už nikdy nebude chodit. Přesto se to podařilo a první krůčky má dítě za sebou. „Když jsme byli naposledy na kontrole 
i doktoři řekli, že před námi smekají, jakou jsme urazili cestu,“ dodává maminka Radka.

Nezbývá tedy než i nadále doufat v plné uzdravení holčičky, držet jí palce a věřit!