„Jestli to ve vás vzbuzuje pocit, že by se mohlo jednat o slavného železného muže, pak ta podobnost není náhodná. Jedná se opravdu o obdobu sportovního triatlonu, ovšem upraveného pro sportovce vysloužilé a nepokročilé,“ řekl Miroslav Pešta z Petasites.

Plechový muž se skládá ze tří částí - jízda na kole (42 kilometrů), plavání (300 metrů) a závěrečné chůze (25 kilometrů).

„Nikdo nemějte obavy, není to závod, jde se hromadně v balíku. Je to turistická akce na celý den,“ uvedl Pešta.

Kdo se chce pobavit a strávit v přírodě při pohybu příjemný den, může přijít na start v 7.30 hodin ke kostelu v Kladně–Rozdělově. S sebou si kromě jízdního kola vezměte i plavky sportovní obuv a dobrou náladu.

„Podle našich zkušeností z minulost zvládl Plechového muže jedenáctiletý i pětašedesátiletý kluk, zvládli to i holky, které zvláště rádi uvidíme na startu,“ poznamenal Miroslav Pešta.

Z Kladna účastníci vyrazí na kole k rybníku Bucek. Po jeho přeplavání budou pokračovat do Družce. Zde je možnost občerstvení a úschovy kol. Poté se bude pěšky pokračovat údolím Kačáku až do Lodenice. Odtud bude zpět do Družce a následně do Kladna zajištěn v 18.30 hodin autobus. Kdo soutěž absolvuje obdrží diplom a čestný titul Plechový muž.