Třetí ročník tohoto projektu pomůže 23 útulkům po celé republice, v našem regionu dar obdrží ještě vrbičanské zařízení Srdcem pro kočky. V úterý přivezl do Buštěhradu nákladní vůz paletu pytlů s granulemi. „Díky daru máme zatím krmení až do února. Nejvíce teď však potřebujeme nerezové misky pro psy,“ uvedla majitelka útulku Eugenie Sychrovská.

Nadace pro ochranu zvířat oslovila 136 útulků. Ty musely dokázat, že pracují zodpovědně, zvířata v nich mají dobré podmínky a psy (nebo kočky) se daří úspěšně umísťovat. Posuzovala nezávislá odborná komise (na základě průzkumu organizovaného Nadací na ochranu zvířat a informací ze Státní veterinární správy ČR ). V potaz se brala i vytíženost zařízení.

Psí útulek Bouchalka sídlí v Buštěhradu. Většina obyvatel útulku jsou psi nadšeně vítající každého dvounožce a i cizímu člověku dávají najevo, že ho rádi vidí. Několik se jich ostýchá i jen přiblížit k návštěvníkovi a pamlsek si raději seberou z podlahy kotce, až ve chvíli, kdy se vzdálí. Asi nemají s lidmi nejlepší zkušenosti, ale o to víc si budou vážit hodného pána. Je tu spousta krásných psů, v dobré kondici, a najdou se mezi nimi i zástupci čistokrevných plemen. Pomáhat s venčením chodí dobrovolníci, což prospívá pejskům nejen fyzicky, ale hlavně i psychicky.