Loni zahájená rekonstrukce slánské plovárny, která byla na někdejší bažině vybudována přesně před 122 lety, se posouvá do další etapy.

Celkové náklady jsou 136 milionů korun, letos počítá rozpočet s 90 miliony. „Částka je vyšší zhruba o 9,5 milionu korun kvůli tomu, že jsme nakonec do akce zahrnuli i pořízení toboganu a skluzavky, se kterými se původně nepočítalo,“ potvrdil starosta Slaného Martin Hrabánek (ODS).

Zastupitelé podle něho rozhodli, že se instalace toboganu a skluzavky provede zároveň s výstavbou bazénových van a vše zajistí stejná firma. Už tak nehrozí, že by nové bazény a okolní terén mohly být pozdější stavbou atrakcí poškozeny.

„Vše běží podle harmonogramu. Věříme, že budeme moci otevřít o letních prázdninách,“ dodal starosta Hrabánek.

Práce pokračují i v mrazech

Rekonstrukci plovárny provádí od loňska firma Metrostav. „V těchto dnech probíhají práce, které se dají dělat i v mrazu, například armování a příprava betonáže základu pod víceúčelový bazén. Dělníci pracují také na zásypových zemních pracích a dešťové kanalizaci. Pokračuje i příprava pro vybudování zázemí. Jde o činnosti, které jsou prováděny takzvanými suchými procesy,“ uvedla manažerka rozvoje města Magdaléna Stýblová a dodala, že dosud bylo prostavěno okolo 30 milionů korun.

„Během února bude zahájena realizace nerezových konstrukcí a bazénové technologie,“ připomněla.

Nejen slánská plovárna, ale i krytý aquapark dostane nový tobogan. Původní slouží svému účelu už čtyřiadvacet let a je za hranicí životnosti.

„Rádi bychom akci naplánovali na dobu, až zprovozníme plovárnu. Tubus v aquaparku bude kompletně nahrazen novým,“ řekl Deníku místostarosta Slaného Radek Vondráček (ANO). V aquaparku budou rovněž vyměněny šatní skříňky. Celkové náklady mají dosáhnout 8,2 milionu korun.

Mohlo by vás zajímat: Podívejte se, jak pokračuje modernizace železnice. Kladeňáky čekají uzavírky

Práce na modernizaci železnice pokračují další etapou i v letošním roce | Video: Deník/Kateřina Nič Husárová