Přestože dosavadní počasí tomu příliš nenasvědčovalo,ve středu 1. červenceslánské koupaliště v přírodním areálu v ulici U Plovárny ve Slaném zahajuje svůj provoz, a to s otevírací dobou, včetně sobot a nedělí, od 10 do 19 hodin. Na bezpečí plavců budou tentokrát dohlížet celkem čtyři plavčice.

Stejně jako v předchozím roce se ani cena vstupného neupravila směrem nahoru. Pro dospělou osobu, studenty či seniory zůstává na čtyřiceti korunách. Dítě zaplatí za celodenní návštěvu areálu dvacet korun.

Přesto, že se vedení podniku Technických služeb (TS) ve Slaném snažilo prosadit na plovárně vybudování dětského hřiště, od svého návrhu nakonec upustilo. „Investice by to byla nákladná a drahé hrací prvky by na plovárně po zbytek roku chátraly. Musíme to brát zkrátka tak, že jsme na plovárně. K zvýšení atraktivity jsme před časem pořídili dětem skluzavku za devadesát tisíc korun do velkého bazénu, s níž jsou maximálně spokojeny,“ řekl ředitel TS Slaný Jiří Kučera.

K příjemnému strávení volného času na slánské plovárně patří dle jeho slov také vloni zřízené písečné hřiště na plážový volejbal. „Hřiště, jež jsme vybudovali za sto deset tisíc korun, si našlo u Slaňáků oblibu. Vloni jsme pro jistotu půjčovali hrací síť i balony na zálohu, letos už tato podmínka není,“ doplnil ředitel Kučera.

Při stejném zůstane na plovárně také provoz kiosku, stejně jako šaten, které si město pronajímá od tamního klubu stolního tenisu.
„Všechno je na novou sezonu připraveno, jak má být, včetně posekané trávy, takže přeji našim návštěvníkům hlavně pěkné léto a hodně zdraví,“ uzavřel ředitel Kučera.