Týmy z Česka se o celkové vítězství utkají s dalšími čtyřmi týmy ze Slovenska v mezinárodním superfinále. To se uskuteční 25. června v Ostravě ve Vile Grossmann. Soutěž Modelium pořádá mezinárodní stavební skupina HSF System patřící do holdingu Purposia Group.

Středoškolští stavaři a stavařky vytvářeli v letošním 16. ročníku soutěže modely z vlnité lepenky na téma Plovoucí město. Finálového kola se za Českou republiku účastnily školy z Kolína, Kadaně, Loun, Kladna a dvě školy z Brna.

„Všechny modely finálového kola byly nápadité a kreativně pracovaly s udržitelnými řešeními," hodnotí letošní ročník Tomáš Hess, obchodní ředitel a člen představenstva stavební skupiny HSF System. „Každý model přinesl do soutěže něco jiného, originálního, bylo skvělé vidět, jak nad tématem studenti přemýšleli a kolik různých konceptů dokázali vymyslet."

Vítězný tým ze Střední školy polytechnické Brno, Jílová si odnáší cenu v hodnotě 15 000 korun. Střední průmyslová škola stavební Brno, oceněná zaměstnanci HSF System, získala 7500 korun. Mezi čtyřmi týmy, které postupují do mezinárodního superfinále, je vítězná Střední škola polytechnická Brno, Jílová (tým: Jakub Chovanec a Vojtěch Dolejš), Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie Kadaň (tým: Eliška Ryzáková, Gabriela Hebká, Anežka Slámová a Julie Svobodová), Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie Kladno (tým: Viktor Hudeček, Matouš Hrubý, Adéla Hradiláková, Michael Pivoňka) a Obchodní akademie a Střední odborná škola gen. F. Fajtla, Louny (tým: Kamila Večerková, Natálie Mrázková, Tomáš Grundza a Vasil Fitsai).

close Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie Kladno. Předávání diplomů. info Zdroj: se souhlasem Daniely Pilchové zoom_in Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie Kladno. Předávání diplomů.

Čtyři nejlepší české školy se utkají se čtyřmi postupujícími ze slovenského národního kola v úterý 25. června ve Vile Grossmann v Ostravě. Na vítěze mezinárodního superfinále čeká odměna 25 000 Kč, druhý nejlepší tým si odnese 15 000 korun a pro třetí je připraveno 10 000 korun. Veřejnost prostřednictvím sociálních sítí soutěže Modelium také rozhodne svým hlasováním a udělí cenu v hodnotě 5000 korun.