Protože si i po mnoha opakovaných kontrolách a revizích pracovníci školky stěžují i nadále na konkrétní zápach, na místo se v minulém týdnu vypravil i Kladenský deník a věci konečně nabraly nový spád. Společnosti Švarc Gas z Kladna a Fobos z Hřebče se dostavily na místo a za přítomnosti zkušebních komisařů a zahájily potřebné kroky.

„Na místě bylo skutečně zjištěno, že dochází k průsaku plynu pod vozovkou před budovou školy, ale dosud nelze určit ve kterém místě. Opakovaně byl odstraněn asfalt a znovu bude provedeno natažení nové roury od šoupěte Hawle 80 směrem k toaletě v budově školy. Až toto místo opravíme, provedeme natlakování vzduchem, kterého je pětkrát až desetkrát víc než je běžný tlak v potrubí. Po ukončení několikahodinové zkoušky provedeme zasypání a zprovoznění systému. To znamená, že vyloučíme veškeré závady, za něž zodpovídáme my, potažmo město – vlastník budovy,“ uvedl jednatel společnosti Fobos z Hřebče Petr Sojka.

Pokud se následně prokáže, že případná závada by se dále vyskytovala na potrubí náležící společnosti RWE, budou učiněny další kroky.

„Jsem velice ráda, že se opakovaně začala věc prošetřovat a mohu být zase o něco klidnější. Včera po třinácté hodině se dostavili kromě zmíněných subjektů i zástupci RWE – plynárenské společnosti, kteří zjišťovali kudy vede potrubí před školkou a hledali následnou možnou závadu. Takže jsem sama zvědavá, jaký bude výsledek. Prvořadé je pro mě zdraví dětí, a proto udělám cokoli,“ zdůraznila opakovaně ředitelka školy Anna Caithamlová. Stejně jako manažerce zařízení se lépe usíná i rodičům, kteří věří v co nejrychleší nápravu.

„Na místě technik lokalizoval nepatrný únik zemního plynu na veřejné části přípojky, který bude v nejbližším termínu odstraněn. Drobná závada nepředstavuje žádné nebezpečí pro okolí. Každý, kdo ale ucítí charakteristický zápach zemního plynu, by měl kontaktovat nepřetržitou celostátní poruchovou linku na čísle 1239,“ sdělila aktuálně Simona Hladíková, regionální mluvčí RWE.