Postupně tu vystoupí Marek Ztracený, skupiny Slza a Kabáttribute, po nich zazpívají Ewa Farná, Meky Žbirka a na závěr David Koller. Ve 22 hodin rozzáří nebe nad Sletištěm ohňostroj.

Nedělní program začíná v 10 hodin. Zahrají v něm Kladenské heligonky, Orchestr Františka Šitty a německá mládežnická kapela Vladungen. Od 12 hodin je v programu vystoupení kladenských sportovních klubů, představí se mažoretky, karatisté, tanečníci i aerobičky, návštěvníci si ve 13.30 hodin mohou sami zacvičit zumbu. Odpolední program ukončí pohádkové představení Divadla Lampion.

Město také výrazně ušetří za odvoz a likvidaci odpadu z této akce. Na Dnech města Kladna budou návštěvníci moci využít ekologický systém vratných kelímků, který funguje na bázi vratné padesátikorunové zálohy.

Do nedělních 20 hodin je pro vozidla uzavřena komunikace v ulici Sportovců, v úseku mezi ulicemi P. Bezruče a Fr.Kloze. Spoje linky městské hromadné dopravy č. 5 budou končit a začínat v zastávce Nemocnice. V provozu bude mimořádná linka X ke Sletišti, a to v sobotu od 13 do 20.30 hodin. Odjíždí od Oázy vždy v celou hodinu, zpět vždy v půl. Zastavovat bude ve stanicích Oáza, Okrsek 4, Růžové pole, Zdrav. středisko, Pražská křižovatka, Vodárenská, U Hvězdy, J. Kociána, Sítná, C. Boudy a Jateční.