Hokejový klub má zatím udělenu licenční výjimku na podmínky provozu kladenského hokejového svatostánku. Ta ale příští rok skončí. Jedná se především o zvýšení počtu míst pro sedící diváky ze současných 1600 na 3500.
Město, jež objekt vlastní, má připravený projekt. Ten však nyní ještě upravuje.
„Po sezoně musíme začít. Odhad investice do úpravy počtu sedadel a například také toalet pro diváky činí zhruba dvacet milionů korun," řekl Kladenskému deníku primátor Kladna Dan Jiránek.
To je zhruba jen dvoutřetinová částka v porovnání s cenou projektu na novou multifunkční halu, kterou město v minulosti zaplatilo. Vše ale zůstalo jen na papíře a v podobě možná nejdražšího modelu takové haly v České republice.
O opravách kladenského stadionu se hovoří už řadu let. Po neúspěchu s výstavbou zmíněné haly Kladno připravilo projekt postupné rekonstrukce. Ta by podle předběžných odhadů mohla vyjít až na 300 milionů korun. Vedle zvýšení kapacity a zlepšení komfortu pro diváky i hráče je potřebné opravit nosné konstrukce nebo venkovních částí stadionu.
Nyní plánovaná modernizace ale zahrnuje pouze nejúspornější variantu modernizace, aby v Kladně mohla být extraliga zachována.
„Na tuto variantu modernizace by si město nebralo úvěr. Je schopné ho uhradit z vlastních prostředků," konstatoval primátor s tím, že v dalších etapách oprav stadionu by bylo možné pokračovat v dalších letech.
Původní projekt na výstavbu multifunkční arény je dnes už opravdu u ledu. „Osobně jsem rád, že tehdy k výstavbě arény nedošlo. S odstupem času se domnívám, že by se nám nepodařilo splnit dotační podmínky na počet uspořádaných kulturních akcí a diváků, které je zhlédnou," doplnil primátor.