Pod Sportklubem Kladno, který organizuje tuto formu cvičení pro děti od čtyř do devíti let ve spolupráci s kladenskými základními a mateřskými školami je stále větší zájem nejen z řad veřejnosti, ale ze škol a sportovních klubů.

Právě spolupráce s kladenskými sportovními kluby je cílem projektu. Děti se získanými pohybovými dovednostmi se mohou specializovat dle doporučení trenérů na sportovní odvětví, pro které má předpoklady.

V současné době pracuje s dětmi šestašedesát trenérů z řad učitelek a sportovních klubů. Všem se povedlo přemístit tisícovku dětí na určitý čas od monitorů, obrazovek a displejů do tělocvičny a aktivně je zapojit do sportování.

Sportklub Kladno v současné době patří dokonce počtem zapojených dětí mezi nejvíce početná střediska v České republice. Celý projekt realizuje Český svaz aerobiku v rámci iniciativy Česko se hýbe po celém území naší republiky. Středisek je aktuálně sto devadesát a cvičí v nich celkem 6558 dětí.

Nejlepším oceněním pro organizátory jsou pak zpětné vazby od rodičů a dětí. „Můj syn chodí na Děti na startu už třetí rok a jsem za to moc ráda. Báječné cvičitelky, skvělá sportovní příprava. Za mě opravdu skvělý kroužek pro malé děti, které nechtějí jen sedět doma. Jsem trenérkám vděčná, že u této aktivity vydržely a držím jim palce i do budoucna,“ říká maminka Matěje.

A spokojená je také vedoucí Sportklubu Kladno Jitka Literová. „Letos jsme otevřeli na Kladensku třinácté středisko a vyškolili další trenéry. Beru to jako velký úspěch a jsme nadšeni, že rodiče berou sportovní aktivitu jako důležitou součást života. S dětmi kroužky pravidelně navštěvují a mají skvělou docházku, protože se na cvičení těší,“ dodala Jitka Literová.