Jezdíme do škol a děláme výukové tématicky zaměřené programy, akce pro veřejnost, pochody, výstavy, tábory pro děti a máme dva přírodovědné kroužky. Zájem o toulky přírodou je. Na začátku dostali pochodníci mapu a itinerář, v cíli pak obdrží diplom a malou odměnu. Chodí rodiny s dětmi, starší turisté i cyklisté, ale pro ty je to krátké. Problém je, jak dát lidem na vědomí, že se něco pořádá. Také hodně záleží na počasí. Už příští pondělí pořádáme na zámku přednášku o lesích a z kraje listopadu pak tradiční výstavu ptáků,“ řekl na startu pod stanem zkřehlý Luděk Hora.

Občas poletovaly vločky sněhu, ale pochodujícím to nevadilo. Paní Haštábová se na startu zaregistrovala s pejskem z útulku a společně se Sylvií Štěpkovou se pak vydaly poprvé na desetikilometrovou trasu.

Zpestřením pochodu byl malý, ale pro někoho složitý, dvanáctiotázkový test z říše živočichů a přírodních míst. Účastníci v něm měli za úkol rozpoznat bažanta obecného od koroptve, křepelky nebo tetřeva, uhádnout stopu jelena od stop prasete, bažanta nebo lišky, z obrázku poznat, jestli se jedná o hrad Točník, Žebrák, Karlštejn nebo Hlubokou, či rozřešit, zdali je vyobrazeno souhvězdí Velkého vozu, Střelce nebo Raka.