Celkem 135 nadšenců se letos vydalo na cyklo i pěší trasy od deseti do šedesáti kilometrů, aby se nejen pozdravili s přáteli a udělali i něco prospěšného pro své tělo obtěžkané dobrotami po uplynulých svátcích.

Od sedmi do deseti hodin přicházeli na start malí i velcí, kteří vyráželi s nadšením do terénu. Z největší dálky přicestoval letos Jaromír Rais z Jirkova u Chomutova a nejpočetnější skupinka čítala celkem 15 členů Klubu českých turistů z Rakovníka.

„Počasí celkem přálo, některé části trasy byly trochu zaváté, tak se šlo mizerně,ale všichni cestu nakonec zvládli. V úseku Kačice - Srby byla cesta pěkně klouzavá, což vyhovovalo zejména dětem, které se tam docela vyřádily.

Také mně se tam podařilo upadnout při snaze udělat pěkný záběr a děti jsem tím moc potěšil. V Srbech v restauraci byla následná kontrola a skvělá občerstvovací stanice.

V cíli si pak turisté, kteří se většinou dobře znají, připili a popřáli do Nového roku,“ řekl účastník pochodu Václav Šubrt.

Zahanbit se letos nedali ani cyklisté. Těch nejodvážnějších, kteří v prosincovém počasí vyměnili kola za běžky, bylo tentokrát na trase osm.