Operátor tísňové linky kladenských strážníků oznámení o nálezu dámské peněženky. Na místo proto vyjela hlídka strážníků, která od vedoucí jednoho z kladenských supermarketů nález převzala. Zákazník zde odevzdal peněženku s finanční hotovostí a doklady, kterou našel na prodejní ploše.

Černá dámská peněženka obsahovala platební kartu, kartu ČSAD, několik věrnostních karet různých obchodů a hotovost ve výši patnácti tisíc korun. Hlídka sepsala protokol o přijetí nálezu a peněženku převezla na služebnu městské policie. Podle jména na platební kartě a průkazce na autobus se podařilo lustrací zjistit bydliště majitelky.

"Strážníci v místě bydliště seniorku kontaktovali. Ta přesně popsala celý obsah nalezené peněženky. Šťastná majitelka si své věci převzala od hlídky zpět.

Během několika posledních týdnů strážníci Městské policie Kladno převzali do úschovy několik desítek různých nálezů. Jednalo se například o klíče od domů a automobilů, batoh se sportovním oblečením a obutím, jízdní kolo a mobilní telefon," řekla mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová.