Blanka Dvořáková, zakladatelka soukromých zařízení Slunce, má radost z toho, že se v Nouzově může spolehnout na skvělou partu lidí, kteří tam nedocházejí jen do zaměstnání, ale vnímají komunitu i jako svou druhou rodinu. „Naši zaměstnanci jsou s námi dlouhé roky a díky tomu společně vytvářejí klientům skutečný domov. Není to jen v názvu. Cenné je i to, že přestože rodiče některých našich klientů už zemřeli, jejich potomci nezůstávají opuštěni a mohou zde nadále žít a pokračovat s námi. Tím to tu zkrátka dýchá,“ řekla při slavnosti Dvořáková.

Její slova potvrdila i starostka Unhoště Iveta Koulová. „Slunce se aktivně zapojuje i do pomoci druhým a s městem spolupracuje, například nyní při pomoci ukrajinským uprchlíkům poskytují humanitární pomoc a kurzy češtiny. Nyní společně pořádáme 3. června od 18 hodin koncert pro Ukrajinu v unhošťském kinosále,“ připomněla starostka.

V Kladně byly v pondělí zahájeny práce na budování celkem tří kruhových objezdů. V dopravní špičce však nyní četné uzavírky přinášejí nemalé komplikace při pohybu městem.
FOTO: Zmatkují řidiči i cestující. Stavba kruháků komplikuje dopravu v Kladně

Slunce pečuje o lidi s postižením od narození až do stáří.

Domov dobré vůle Slunce, Nouzov trvale poskytuje péči 14 klientům, jedno lůžko je tam jako odlehčovací služba. Pět klientů pravidelně navštěvuje denní stacionář. Dlouholetou vedoucí je Ivana Kankrlíková.

Slunce je unikátní soubor zařízení, která poskytují širokou škálu vzdělávacích (Soukromá mateřská, základní a střední škola Slunce) a sociálních (Centrum služeb Slunce všem) služeb pro děti a dospělé s různými druhy postižení.

Na obchvatu Slaného se srazil osobák s nákladním autem, dva lidé se zranili.
Na obchvatu Slaného se srazil osobák s nákladním autem, dva lidé se zranili

Nadační fond Slunce pro všechny tato zařízení zastřešuje a pomáhá dofinancovávat. Slunce bylo založeno v roce 1991 manželi Blankou a Jaroslavem Dvořákovými.