Návrh připravil úsek rozvoje města ve spolupráci s trenérem psů a zakladatelem psí vzdělávací akademie Psichologie Tomášem Nushartem, který Slaňákům vytvořil projekt na míru. Za projekt radnice zaplatí bezmála  půl milionu korun.

Zakladatel psí akademie, která existuje už tři roky, Tomáš Nushart je z Prahy, ale vztah má i k regionu, jelikož v Kladně několik let bydlel a sportoval. "S vedením Slaného jsme se před časem domluvili, že bych jim pomohl s realizací hřiště a předložil svůj návrh. Na ploše v parku bude pro psy okolo dvaceti překážek," sdělil autor projektu.

Zastupitelstvo ve Slaném.
Plovárna ve Slaném neotevře ani příští rok. Zastupitelé neschválili rekonstrukci

Jako materiál je použito dřevo a staré pneumatiky. Některé překážky jsou určeny na obíhání, jiné na přelézání. "Jsou uzpůsobené tak, aby byly bezpečné a hlavně vydržely danou zátěž. Vše je určeno pro malá i velká plemena. Zadání bylo, aby překážky unesly i dogu. Hřiště bude oplocené,“ dodal Nushart.

Každá překážka bude vybavena cedulkou s popisem, k čemu slouží a jak ji používat. "V rámci hřiště bude ještě i jedna plotem oddělená klidová zóna, která je určena k individuálnímu pobytu. Psi tam budou mít k dispozici dokonce i bylinky vhodné pro zvířata," dodal. Místo poskytne psům a jejich chovatelům prostor, ve kterém budou moci aktivně pracovat na společném vztahu.

O samosběr jablek je velký zájem, sklízet se bude v pátek i v sobotu.
Video, foto: O samosběr jablek je velký zájem. Denně dorazí desítky lidí

Jak práce pokračují, si přišel tento týden prohlédnout i starosta Martin Hrabánek (ODS). „Psí hřiště jsou oblíbená v mnoha městech. Osobně jsem se o tom mohl přesvědčit v Benátkách nad Jizerou. Jsem rád, že i ve Slaném nyní nabídneme speciální prostor chovatelům psů,“ doplnil starosta, který vlastní zlatého retrívra. Stavbu provádějí Technické služby Slaný.