Video z aktuálního stavu ukazuje proměnu prostoru mezi kladenskými sportovišti. Úpravy se tady budou týkat nejen komunikací, ale také parkoviště za sportovní halou, přípojky ze Strouhalovy ulice a příjezdové komunikace k aquaparku. Proměnou křižovatky v kruhový objezd se odbourají dlouhé čekací doby při výjezdu z ulice Fr. Kloze, blokování provozu při odbočování z ulice Sportovců na Fr. Kloze a složitý pohyb autobusů křižovatkou včetně podmínek pro výjezd od Sletiště.

Problémy vzniknou jedině dlouhým čekání na projíždějící vlak, to se však dělo i dosud, kdy se vozy zejména při poruchách šraněk štosovaly a ucpávaly hlavní tah.

„Plocha za sportovní halou bude mít nově i více funkcí. Část bude nadále sloužit jako parkoviště a část jako příjezdová komunikace k plaveckému bazénu, sportovní hale a Sport Hotelu Sletiště,“ uvedl už před časem kladenský primátor Milan Volf.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Těmito změnami město vyčlení prostor před Sletištěm pouze pro chodce a cyklisty, odstraní kolizní místa a zvýší tak bezpečí i komfort pro malé a velké sportovce.