Český coursing klub založili v roce 1999 jako první v republice manželé Holubovi. Má sídlo v Brandýse nad Labem. Jelikož jeho předsedkyně Květuše Lásková bydlí v Tuchlovicích na Kladensku, zajistila, aby si pro účely závodů mohl klub pronajmout louku od místních zemědělců v sousední Kačici. „Závody zde pořádáme již potřetí, konaly se ještě i před covidem. Místo je pro psí soutěže ideální,“ vysvětlila předsedkyně Lásková.

Nejlepší fena dne

Klub během roku pořádá více závodů a lokality po republice střídá. „Letos nás čekají dva chrtí závody a tři nechrtí. V květnu se psí závodníci v kategorii nechrtů utkají například v Jindřichovicích pod Smrkem. V letošním roce pořádáme pouze národní závody, mezinárodní bychom rádi dali dohromady za rok,“ dodala předsedkyně.

Kladenský hotel La Park.
Dražba se odkládá: Zájemci si na někdejší hotel La Park musí ještě počkat

„Naši pejsci jsou rozděleni podle FCI skupin a také v Kačiči byli ti nejlepší oceněni od prvního do šestého místa. Šampioni získali pohár a psí pochoutky. Nejlepší fenou dne se stala Lina Johanna Slunce života plemene rhodéský ridgeback a jako nejlepší byl v Kačici vyhlášen pes Edward de Beatrix Bohemica, plemeno americký bezsrstý teriér," uzavřela Lásková.

Již tento víkend 26. - 27. března vystřídají v Kačici psí závodníky pro změnu chrti, kterých se během soboty a neděle vystřídá více než sto dvacet.