Dvojice Slaňáků zde podniká zhruba sedm let a má prostory od města pronajaté za symbolickou jednu korunu ročně, s tím, že předplaceno je na čtvrt století. Vedení Kladna naopak tvrdí, že nájemci dluží částku za uplynulé tři roky ve výši tří korun. Patrně i z toho důvodu bude jejich nájemní vztah ukončen.

Jeden z dotčených podnikatelů ale tvrdí, že je celá záležitost více než absurdní a dlužné nájemné ve výši tří korun je pouze zástupným důvodem. „Mohu doložit, že máme nájemné zaplacené na pětadvacet let dopředu. S mým společníkem jsme do Stodoly investovali pět milionů korun, abychom celý prostor vybavili. A najednou jsme získali pocit, že se nás někdo potřebuje zbavit a poskytnout prostor jinému,“ prohlásil jeden z podnikatelů.

Z města prý přišli nejprve s tím, že provozovatelé klubu dluží tři koruny, potom, že neuklízí řádně chodník před objektem, ale i s tím, že mají v týdnu zavřeno. „Pro naše podnikání jsou zajímavé ale jen víkendy nebo letní sezóna. Jinak se nám provoz Stodoly nevyplácí,“ dodal provozovatel.

Naposledy prý město řešilo, že objekt není zajištěný a láká nepřizpůsobivé osoby. To se ale podle podnikatele stalo po nedávné vichřici, kdy se ulomila vrata. Ta jsou podle něj již v pořádku.

Nájemci prý již celý případ předali právníkům. Město ale vidí záležitost poněkud odlišně a rozhodně prý není v jeho zájmu shánět jiného nájemce, naopak by prostory rádo využilo pro vlastní potřeby. Asi ze všeho nejvíce lidem na radnici vadí, že stodola je většinu času zavřená.

„Podle dostupných informací se objektu v poslední době téměř nic nedělo. Je to velká škoda, jde totiž o budovu v centru města hned vedle zámku, kterou by lidé měli mít možnost využívat,“ řekla mluvčí radnice Štěpánka Filipová a poznamenala, že i když se jednalo o symbolický nájem sjednaný v minulosti smlouvou, v níž podmínky pro město byly nevýhodné, ani tato povinnost nebyla plněna.

„Stodola by se mohla velmi dobře využít právě pro potřeby města, provoz vlastního objektu je zpravidla levnější než pronájem. Město rozhodně neplánuje, že objekt pronajme někomu jinému. Primátor Dan Jiránek se chce s dosavadními nájemci sejít, aby se situace vyjasnila,“ řekla mluvčí.