Pod vedením ředitele turnaje Svatopluka Drtiny a jeho pomocníků hrálo osmnáct týmů, které byly rozdělený do kategorií junioři a dospělí. Téměř všechna družstva v letošním roce opět změnila své názvy. Někteří hráči tak za léta vystřídali již několik týmů a názvů, že bylo těžké sledovat jejich pétanquové úspěchy.

„V juniorské kategorii soupeřili na dvou hřištích Drtiči, Blondýny, Úžasňákovi, Nebezpečná kořist, Drsný pohár, Hýňovic mladší, Bombarďáci, Motorkáři a SVJ 1623. Všechny týmy hrály mezi sebou," řekl Kladenskému deníku Pavel Bartoníček z občanské sdružení Wotrubia.

Nejlepším byl nakonec tým ryze dámského složení Blondýny, který se skládal z Elišky Hynkové, Aničky Navrátilové a Pavly Fiškové. Následovala dvojice Úžasňákovi (Ditmar a Fritz Popelkovi) a Motorkáři (Vojta Navrátil a Kuba Tóth). Pěkné ceny v podobě stavebnice dětem předával kladenský primátor Dan Jiránek.

V kategorii dospělých soutěžili Podvraťáci, Fialky, Lidice, Frajeři, R.P., Pašáci. Pampelišky, Zlouňáci a Sparťanská elita. Vítězem a držitelem putovního poháru se stali Pašáci (Václav Hynek a Petr Tomek), druzí skončili hráči z týmu Sparťanská elita (Tomáš Navrátil a David Krampera). Bronz si odnesl tým P.P. (Ondra Ryba a Roman Pokuta).

Hra se neobešla bez fandění přihlížejících, kterých se nakonec sešlo zhruba sto. Podvečer si všichni užili hudební produkci známé slánské kapely Krystal. Již nyní členové sdružení plánují další, už třináctý ročník.