„Naším cílem bylo pomoct občanům, aby nemuseli trávit dlouhý čas v bolestech při cestování na pohotovost do Prahy a při následném dlouhém čekání,“ okomentoval první náměstek kladenského primátora Miroslav Bernášek záměr města investovat přibližně pět milionů korun do rekonstrukce prostor pro dvě ordinace v kasárnách.

Zájem o služby Domu zubní péče potvrdil i jednatel provozující soukromé společnosti Dental asistence Jiří Pekárek. Ten sdělil, že dvě až tři hodiny přesluhování každý den nejsou pro zubaře v novém zařízení výjimkou.Otevírací doba pohotovosti je ve všední dny od 8 do 16 hodin. V sobotu od 8 do 14 hodin a v neděli od 14 do 20 hodin. „Podle čerstvých informací bude o svátcích otevřeno jako v sobotu, tedy od osmi do čtrnácti hodin,“ poznamenal mluvčí kladenského magistrátu Libor Kasík.

Veškeré důležité informace týkající se Domu zubní péče Kladno obdrží pacienti na telefonním čísle:
312 240 440

„Do budoucna bychom chtěli ordinační hodiny rozšířit, a to v první fázi ve všedních dnech do dvaceti hodin,“ sdělil navíc Jiří Pekárek.

Stomatologické oddělení s pohotovostí chystá navíc v Oblastní nemocnici Kladno v polovině roku zprovozniti kraj. Podle posledních dostupných informací se nemocnice dohodla se dvěma stomatology. Za bývalého vedení mělo Kladno na zřízení své pohotovosti přislíbeny dva miliony korun na vybavení ordinací. Po volbách upřednostnil kraj právě variantu vlastního zařízení v nemocnici.