Díky rozsáhlé pátrací akci se muže podařilo objevit před nedělní půlnocí. Nyní je v péči lékařů na interním oddělení kladenské nemocnice.

Jak potvrdila policejní mluvčí Barbora Schneeweissová, informaci o pohřešovaném muži obdržela policie v neděli kolem 20. hodiny. „Do terénu byli vysláni policisté obvodního oddělení, hlídková služba, psovodi, strážníci městské policie, letecká služba i hasiči," uvedla policistka.

Senior byl kolem 22. hodiny nalezen nezraněný v lese a předán do péče zdravotníků. "Velitel opatření požádal strážníky, aby se zapojili do pátrání. V rojnici společně s policisty začali prohledávat lesopark Lapák a po půl desáté večer hlídka strážníků seniora nalezla. Ležel na lesní cestě a spal. Strážníci okamžitě vyrozuměli velitele opatření a seniorovi poskytli vodu," uvedla mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová. 

Za to, že se zachráncům podařilo důchodce, který v poslední době trpí zmateností, najít v rekordním čase, děkuje prostřednictvím Kladenského deníku i rodina. „Všem, kteří se do hledání Zdeňka zapojili, patří náš obrovský dík, protože v tomhle vedru, když byl bez vody někde v lese celý den a nedokázal trefit domů, by tam nepochybně zemřel. Prožili jsme neuvěřitelné hodiny strachu, hledali jsme ho i s jeho ženou, která netušila, kam ze zahrady odešel ani co měl na sobě. Bez profesionální pomoci by neměl šanci. Velmi si vážíme práce všech, kteří se zapojili do pátrání a zachránili mu život," sdělila švagrová seniora Jiřina Pupcziková.