„Všechno bylo od počátku hrozně zvláštní, takže se dnes vlastně ničemu ani nedivím. Máme už devítiletou dceru Marušku, ale stále jsme toužili po dalším dítěti. Lékaři mi řekli, že přirozenou cestou už neotěhotním, neboť jsem prodělala zánět a vejcovody mám neprůchodné. Podstoupila jsem zákrok laparoskopií a proti všem předpokladům jsem naprosto neočekávaně do měsíce otěhotněla,“ řekla rodička.

Podle jejích slov probíhalo těhotenství až do 34. týdne dobře, dokonce jí lékařka utvrzovala v tom, že bude mít holčičku. Potom ale začala mírně krvácet. „Měla jsem o miminko strach a okamžitě nastoupila do nemocnice. Tam jsem strávila šest dnů a nakonec podepsala revers, abych se mohla starat o dcerku,“ doplnila žena. Podle svých slov nadále dodržovala klidový režim, aby dítě v pořádku donosila. V pondělí ji sice trochu pobolívalo břicho a více než jindy trávila čas na toaletě.

„Stále mě to nutilo na velkou potřebu, ale nepřikládala jsem tomu zvláštní význam, když jsem neměla standardní porodní bolesti. Až když mi odtekla plodová voda, věděla jsem, že je zle, přičemž do termínu porodu chyběly ještě dva týdny,“ doplnila matka.
V 15.30 hodin vylekaná maminka zavolala svému příteli, že by bylo třeba jet do porodnice. Marek věděl, že včas přijet nestihne. Nejbližší možnou pomoc proto žena vyhledala u sousedky.

„Do toho mi začaly kontrakce po pěti minutách, dcera přišla ze školy a miminko už se chystalo na svět. Když Maruška viděla, co se děje, utekla raději za dětmi k sousedům,“ popsala sled událostí rodička.

Přivolaní kralupští záchranáři se museli do Slatiny vracet až z Mělníka. Ani oni netušili, že porod s bolestmi po pěti minutách by se mohl odehrát tak rychle. Když zdravotníci dorazili do domu, ležela už maminka na gauči se zkříženýma nohama. „Cítila jsem hlavičku, že už jde ven a hrozně se bála, aby miminko nevypadlo bez pomoci na gauč. Záchranka přijela sice bez doktora, ale ten naštěstí dorazil za chvíli po ní. Dvakrát jsem zatlačila a kluk byl venku,“ sdělila šťastná maminka. O zbytek se postarali po převozu slánští lékaři. „Byl to nakonec dobrý porod, Mareček se narodil už v 16.10 hodin. Za pomoc chci prostřednictvím Kladenského deníku poděkovat sousedce, doktoru Šeflovi a ostatním zdravotníkům,“ uzavřela Martina Kabeláková.