„V minulém volebním období město čerpalo dotace za stovky milionů korun. V letošním rozpočtu je pouze jediný projekt za 3,2 milionu korun. Náměstkyně má tuto oblast ve své kompetenci. Pokud se do Kladna nebude investovat, bude město stagnovat nebo spíše upadat," zdůvodnil svůj krok Tomáš Meisner.

Libuše Švábová o přestávce jednání novinářům řekla, že nesouhlasí s názorem, že by Kladno málo žádalo o dotace a tím snižovalo své investice. „Na projektech pracujeme. Žádáme o dotace na základě toho, na čem se dohodlo vedení města. Máme novou vedoucí oddělení dotací, které se na tuto oblast zaměřuje," prohlásila náměstkyně.

Podle jejích slov jedním z důvodů nižšího čerpání dotací je, že stávající dotační tituly nejsou příznivě nakloněny velkým projektům, jaké byly v Kladně realizovány v minulosti.

Primátor Kladna Milan Volf (Volba pro Kladno) uvedl, že rozpočet s čerpanými dotacemi nepočítá úmyslně. Město podle něj žádá o řadu dotací za desítky milionů korun, například na cyklostezky, dopravní terminál, podzemní kontejnery na odpad, opravu komunikací či projekty do škol. „Dotace však chceme do rozpočtu operativně zakomponovat rozhodnutím zastupitelů až dotační titul dostaneme," konstatoval Milan Volf.

„Jsem spokojen s činností města Kladna. Do personálních záležitostí našeho koaličního partnera nezasahujeme. Osobní hodnocení mi nenáleží. Pokud je někde nějaký nedostatek, vzájemně za sebe zaskakujeme. Jakýkoli návrh nebo připomínka opozičního zastupitele Tomáše Meisnera, který byl před časem sám odvolán z finančního výboru, protože málem způsobil městu škodu, je pod mé rozlišovací schopnosti. Tento člověk ještě nikdy neřekl pravdu," konstatoval primátor.

Sám Tomáš Meisner v úspěch svého pokusu na odvolání náměstkyně moc nevěřil. „Koalice v Kladně funguje jako dobře namazaný stoj a její hlasování jsou jednoznačná. Pokusil jsem se ale dát impuls k tomu, abych dal najevo, že Kladno se podle mě se z investičního pohledu nevyvíjí tak, jak by mělo," řekl.