Případem se nyní zabývají policejní inspektoři. Pravda má vyjít najevo ještě tento měsíc. Přestože se Kladenský deník snažil podezřelého muže zákona kontaktovat, kvůli jeho pracovnímu vytížení jsme ho na pracovišti nezastihli.

I když podezřelý policista zarytě tvrdí, že došlo k nedorozumění a u čerpací stanice natankoval jednou, majitelé tvrdí něco jiného.

„Jsem si na tisíc procent jistý, že to byl stejný muž, a mohu to odpřísáhnout na život svých dětí. Jeho octavie měla zvláštní barvu a byla tak vymazlená, že jsem si to auto splést nemohl. První návštěvu bez placení uskutečnil zmíněný policista už třicátého dubna. Pamatuji si na to velice dobře,“ uvedl spolumajitel čerpadla Luděk Tesař. Podle jeho slov mladík natankoval plnou nádrž, sedl do vozu a ujel. „Když jsem za ním vyběhl, auto bylo bez poznávací značky,“ doplnil Luděk Tesař.

Podobná situace se podle něj opakovala i v pondělí odpoledne. Mladík v octavii přijel k benzince a začal tankovat. Okamžitě jsem věděl, že je to stejný člověk. Nemeškal jsem a vyšel ven. Obešel jsem vozidlo, abych překontroloval značky a opět žádné nemělo. Slušně jsem poznamenal, že mi od minule dluží tisícovku a rád bych ji dostal zpět,“ řekl pumpař. To mladík odmítl a chtěl odjet. Pohotový čerpadlář skočil před nastartováním do jeho vozu ze strany spolujezdce a řidiči vytrhl klíčky ze zapalování.

„Při tom jsem si stačil všimnout espézetek na podlaze. Pak už jsme se jen o svazek přetahovali,“ řekl Tesař. Po krátkém zápase se policistovi podařilo svazek přetrhnout a zmocnit se klíče od vozu. Zbytek zůstal ve zkrvavené ruce čerpadláři.

„Klíče pro něj byly byly asi dost důležité. Auto zaparkoval opodál a vrátil se pro ně. Chvíli jsme se dohadovali a mezi tím přijeli policisté. To jsem ještě netušil, že je jedním z nich. Zanedlouho se dostavila i další hlídka v modré dodávce a jeden z mužů zákona oznámil, že je jeho nadřízeným. To mě hodně překvapilo,“ uzavřel čerpadlář.

Podle svých slov by byl velice rád, kdyby spravedlnost zvítězila a člověk těchto kvalit nesměl u policie dále pracovat.

K případu, který je v současné chvíli hodnocen pouze jako přestupek, se Kladenskému deníku včera vyjádřil i ředitel okresního ředitelství policie Michal Murín.

„Případ nezaplacení u čerpací stanice v Brandýsku v současné době vyšetřuje naše skupina vnitřní kontroly. Pokud se prokáže, že zmíněný policista skutečně spáchal přestupek, poškodil dobré jméno bezpečnostního sboru a navíc tím porušil slib policisty, přicházela by v úvahu možnost nejen potrestání, ale možnost propuštění ze služby,“ potvrdil ředitel Murín.