V prvním případě byl pes Hakim i s psovodkou povolán do Berouna. Mladý řidič zde se svým BMW naboural v centru města do auta značky Mercedes a pokračoval v jízdě. U Hýskova pak opět nezvládl řízení, vjel do příkopu, svoji cestu zakončil nárazem do stromu a z místa utekl.

„Hakim se proto vydal po stopě a zhruba po osmi stech metrech došel k osobě, která odpovídala popisu řidiče havarovaného automobilu. Muž byl psovodkou zadržen, ztotožněn a předán berounským policistům. Ti u devatenáctiletého mladíka provedli dechovou zkoušku na alkohol s pozitivním výsledkem. Displej přístroje ukázal hodnoty 2,10, 1,79 a 1,84 promile. Hříšník se dále podrobil odběru biologického materiálu v nemocnici,“ popsala policejní mluvčí Michaela Nováková. Mladík navíc neměl za volantem co dělat, jelikož má zákaz řízení vydaný Městským úřadem Kladno. Za maření výkonu úředního rozhodnutí a jízdu pod vlivem alkoholu mu nyní hrozí vězení na šest měsíců až tři roky.

Netrvalo dlouho a po návratu na základnu byla opět operačním střediskem povolána do služby psovodka se svým čtyřnohým parťákem. Tentokrát se výjezd týkal pátrání po pohřešovaném seniorovi z Kladna. Dvaasedmdesátiletý muž odešel okolo 14. hodiny ze svého bydliště se svým psíkem s tím, že jde do přilehlého lesa na houby. Když se ani po čtyřech hodinách nevracel, požádala rodina o pomoc policisty.

Jelikož byla v ten den v pohotovosti pořádková jednotka, i ta se zapojila do hledání seniora ve vrapickém lese. Po stopě ztraceného muže se mezi tím vydala i psovodka s Hakimem. Asi po hodině nalezl pes důchodce v prudkém svahu za hřbitovem.

„Byl znatelně unavený a policistce sdělil, že upadl a zranil se na hlavě. Jelikož nebyl schopen sám vstát, přivolala policistka kolegy z pořádkové jednotky, kteří zraněného a vyčerpaného muže přenesli z lesa k vozidlu rychlé záchranné služby, kde se ho ujali zdravotníci. Poděkování za záchranu muže patří nejen policistům, ale zejména služebnímu psovi Hakimovi, který neustále svými činy dokazuje, že je právoplatným členem policejního sboru,“ uzavřela příhodu s dobrým koncem policejní mluvčí Nováková.