„Občané díky rozvolnění vládních opatření mohou fyzicky navštěvovat pobočky Odboru pro zbraně a bezpečnostní materiál. Úřední hodiny byly pro občany na těchto pracovištích stanoveny v rozsahu, jaký byl vyhlášen před nouzovým stavem. Abychom ale i my eliminovali šíření nákazy novým typem koronaviru a současně dodržovali krizová vládní opatření, přistoupili jsme k objednávacímu systému,“ upozornila kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová.

ONLINE ke koronaviru najdete ZDE

Zájemci musí předem telefonicky kontaktovat příslušné pracoviště pro zbraně, kde budou následně objednáni na určitý den i čas v rozmezí od 8 do 17 hodin - pouze v půl a v celou hodinu k vyřízení své záležitosti. Pro pobočky v Kladně a na Praze venkov je vytvořena navíc výjimka a lidé se mohou objednat prostřednictvím internetu.

„Aby nedocházelo ke kumulaci většího počtu osob, budou klienti objednaní přes internetový rezervační systém pozváni vždy na celou hodinu, a ti, kteří se objednají telefonicky pak obdrží vždy termín v půl," dodala mluvčí.

I nadále jsou v platnosti krizová opatření související s nouzovým stavem, policie proto žádá občany, aby při návštěvě poboček Odboru pro zbraně a bezpečnostní materiál tato opatření dodržovali a respektovali, tedy zejména používali ochranné prostředky dýchacích cest a zakrývali si i nos a ústa, dodržovali dvoumetrové rozestupy, respektovali zákaz shlukování a v neposlední řadě používali dezinfekční prostředky rozmístěné na stojanech.