Celkem čtyři žádosti o odchod do civilu se dostaly tento týden na stůl okresnímu policejnímu řediteli Michalu Murínovi. Vzhledem k tomu, že není možné, aby slánský obvod utrpěl tímto hromadným výpadkem, čtyři policisté doslouží ještě nejméně do konce letošního roku. Kromě řadových policistů odejde ze Slaného také jejich vedoucí nadporučík Milan Krupka.

„Svoje důvody ani další informace o svém odchodu vám nemohu sdělit, protože bych porušil zákon,“ uvedl včera dopoledne Kladenskému deníku.
„Je pravdou, že čtyři slánští policisté požádali o odchod do civilu, přičemž dva z nich již dosahují důchodového věku. Stalo se tak na základě jejich vlastního rozhodnutí,“ uvedla mluvčí kladenského policejního ředitelství Jana Dětská.

Někteří Slaňáci jsou přesvědčeni o tom, že příčinou podání jejich hromadných výpovědí by mohlo být nedávné neúspěšné pátrání po celostátně hledaném podnikateli, jenž se naprosto volně pohyboval a podnikal v Pozdni u Slaného. O tom, jak slánský tým údajně špatně pracuje, natočila a zveřejnila ve své reportáži televize Nova minulý týden ve středu. Kladenský deník zjistil, že hlavní příčinou ukončení služebních poměrů Slaňáků jsou zejména finanční důvody.

„Je to ostuda a jsem rád, že takoví policisté tady pracovat nebudou, když pachatele musíte přivést na služebnu pomalu za rukáv, aby si ho všimli,“ uvedl muž ze Slaného.

Hromadné odchody policistů zaznamenali letos v březnu kladenští dopraváci, kdy kvůli podezření z korupce muselo tehdy sbor opustit na čtyřicet mužů.
„V policejních školách se vzdělávají noví lidé, kteří postupně řady policistů doplní, ovšem pravdou zůstává, že bychom jich v tuto chvíli potřebovali mnohem více,“ doplnila Jana Dětská.