Je jím Lada Niva speciál 1,7 l, které je od nynějška adekvátní náhradou za Opela Froteru, jenž brázdil ulice města tři a půl roku.

„Vzhledem k počtu ujetých kilometrů už tehdy při koupi, kdy měl opel najeto sto sedmdesát tisíc kilometrů, bylo auto čím dál víc poruchové. Tím pádem se začaly zvyšovat náklady na jeho opravu, a tudíž jsme dlouhodobě přemýšleli o jiné náhradě,“ uvedl vedoucí Městské policie ve Slaném Pavel Štěpánek.
Na základě rozhodnutí slánských zastupitelů bylo zakoupeno terénní vozidlo Lada Niva speciál v Sadské u Nymburka v pořizovací ceně 370 tisíc korun. „Vozidlo je to pro tyto účely ideální, protože skutečně může do terénu, kde by se služební octavie mohla poškodit, navíc bude plně využito i dvěma psovody. Pro ty má speciální úpravu,“ doplnil Pavel Štěpánek.

Posádka lady, která zajíždí do okrajových částí města a dohlíží na pořádek například v zahrádkářských koloniích, nenechává při svých cestách nic náhodě. Vozidlo je navíc plně připraveno pro krizové účely a může plnohodnotně pomáhat například při ničivých povodních.

O pořádek ve městě se v současné době stará celkem dvaadvacet strážníků, kteří mají k dispozici nejen ladu, ale i Škodu Octavii, stejně jako služební skútr. Kolegům na detašovaných pracovištích ve Zlonicích a Smečně pomáhá při výkonu povolání Lada Combi 1,7 l, kterou užívají nyní čtyři strážníci. Čtyři jejich smečenští kolegové mají k dispozici Škodu Felicii 1,3 l.

„Kvůli tomu, že auto má již svoje odslouženo a nyní je nespolehlivé, domluvili jsme se, že strážníkům přenecháme bílou fabii 1,4 l, která dosud sloužila pro potřeby městského úřadu a najeto má pouhých dvacet tisíc kilometrů. Abychom sami nezůstali bez vozidla, bylo zastupiteli odsouhlaseno, že pro město zakoupíme letos ještě jedno,“ řekla starostka Smečna Pavla Štrobachová. „Určitě je dobře, že lidé, kteří nás mají hlídat, mají pořádná auta. Bez toho by jim lumpové snadno ujeli a strážníci by neměli šanci,“ podotkl muž ze Slaného.