Policie totiž odstartovala náborové akce ve středních školách a učilištích. Mezi maturanty hledá nové strážce zákona.

„Navštěvujeme společně s personalistou vytipované školy, kde se studenty pořádáme besedy. Doufáme, že jsme mladé adepty policejní práce oslovili. V těchto náborových akcích budeme pokračovat,“ informovala Michaela Novákové z preventivně–informační skupiny kladenského okresního ředitelství policie.

V rámci kampaně nazvané Pomáhat a chránit, celorepublikově odstartované na začátku února, se na Kladensku a Slánsku přihlásilo už více než šedesát uchazečů o práci u policie. „Přibližně polovina z nich však nesplňuje podmínku vzdělání ukončeného minimálně maturitní zkouškou. V příštích dnech bychom měli znát výsledky psychotestů a fyzické způsobilosti těch zbývajících,“ sdělil Kladenskému deníku policejní personalista Jindřich Malý.

Předešlé zkušenosti však naznačují, že v testech uspěje každý třetí uchazeč, tedy teoreticky by řady policistů mohlo rozšířit deset nových lidí. Policie jich však v okrese potřebuje sedmdesát. Oslovit je proto potřeba mnohem širší spektrum potenciálních zájemců. Proto tedy policisté vyrazili do středních škol a učilišť.

„Máme vytipováno přibližně sedm škol, do nichž postupně vyjedeme. Pozitivní dopad čekáme po prázdninách, kdy by se k policii mohli začít hlásit absolventi,“ poznamenala Nováková.

„Práci máme i pro vysokoškoláky, kteří mají navíc šanci na rychlejší postup. Přípravu sice musí absolvovat stejnou jako ostatní policisté, ale na rozdíl od středoškoláků dálkovou formou. Po jejím ukončení se mohou přihlásit do některých výběrových řízení a jejich prostřednictvím nalézt u policie kvalitnější uplatnění,“ sdělil personalista.

Žádné masivní odchody ze služebního poměru v blízké době okresní ředitelství neočekává, problémy nahradit chybějící síly ale přetrvávají.