Takový byl Den bezpečí pro město Kladno. Kromě hasičů, policistů a záchranářů mohli malí diváci zhlédnout také práci báňských záchranářů, Sboru dobrovolných hasičů Brandýsek, Městské policie Kladno či vodních záchranářů. První pomoc dětem ukazovali studenti Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Kladno.

Den bezpečí se v největším středočeském městě konal poprvé a rozhodně ne naposledy. „Je velmi důležité, že děti se takto důležité informace dozvídají nenásilnou a zábavnou formou. Budou vědět, co je to integrovaný záchranný systém a budou schopny někomu zachránit život, třeba už jen tím, že budou vědět na jaké telefonní číslo mají zavolat," řekl kladenský primátor Dan Jiránek.

Jako první byly děti svědky ukázky práce hasičů. Neopatrný horolezec uvízl na laně a nemohl se dostat dolů. Zachránil ho až hasič, který svými pohyby, podle dětí, připomínal Spidermana.

Poté řádil uprostřed areálu nebezpečný poberta, jenž ujížděl před policejní hlídkou a dokonce po strážcích zákona několikrát vystřelil. Ovšem byl zpacifikován několik málo vteřin poté, co hlídka vypustila služebního psa. Čtyřnohý policista mu nedal nejmenší šanci.

Jen o několik málo minut později rozprášila pořádková jednotka skupinu agresivních fanoušků.

Zvláště děvčata se velmi těšila na ukázku Oddělení hipologie hlavního města Prahy, kdy koně například procházeli ohněm.

Ovšem největší senzací bylo přistání vrtulníku. Děti netrpělivě čekaly, až policisté dostatečně helikoptéru zabezpečí a dovolí jim si ji prohlédnout.

„Zájemci si mohli prohlédnout také další vybavení policistů: služební automobily, motocykl, vybavení poříčního oddělení a pyrotechniků," uvedla kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková.