Policisté se tímto zapojili do celostátní dopravně bezpečnostní akce. Policejní hlídky zakotvily před kladenskými školami v Brjanské ulici, Velvarské nebo Cyrila Boudy. Vyrazili i do Slaného ke škole Na Hájích a stejně tak do Kačice nebo ke škole ve Velké Dobré.

Policisté zkontrolovali za dva dny celkem 245 vozidel, z nichž u 55 řidičů byly zaznamenány dopravní přestupky. Za 50 dopravních přestupků byly uděleny blokové pokuty na místě ve výši 14 800 korun a 5 přestupků bylo oznámeno správnímu orgánu. Nejčastějšími přestupky bylo nepoužití pásů u dospělých osob, a to v 21 případech. Dále policisté zjistili u 1 řidiče požití alkoholu a u 3 řidičů požití návykové látky před jízdou. Celkem 10 řidičů nedodrželo rychlost a v 8 případech byl nevyhovující technický stav vozidla.

Lemur hnědý v Zooparku Zájezd.
PODÍVEJTE SE: V Zooparku Zájezd přivítali do party mládě lemura hnědého

"Rádi konstatujeme, že řidiči kontrolovaných vozidel dbají na bezpečnost svých dětí a všichni dodržovali povinnost používání pásů a autosedaček pro děti. Při používání bezpečnostních pásů řidiči a ostatních spolujezdců bylo zaznamenáno několik přestupků. V průběhu jedné hodiny v Kladně, v ulici C. Boudy policisté zkontrolovali 7 řidičů, z nichž 4 opomenuli před jízdou použít bezpečnostní pásy," doplnila podrobnosti kladenská policejní mluvčí a preventistka Jana Šteinerová.

Zebra se za tebe nerozhlédne

Každým rokem probíhá v měsíci dubnu také projekt prevence kriminality s názvem Zebra se za Tebe nerozhlédne. V letošním roce byly tyto dvě preventivní aktivity spojeny.

Při dopravně bezpečnostní akci preventistky a policisté oslovili školáky a pohovořili s nimi o bezpečnosti v silničním provozu, jak se mají chovat při jízdě ve vozidle, ale i na pozemních komunikacích, jako cyklisté a chodci. Za odměnu byly dětem rozdávány kartičky desatero o dopravě a nebo notýsky s preventivní tématikou o dopravě.

Výtvarnice Veronika Richterová.
Mozaika ve Vodárenské ulici: Místo projasní motivy květin od akademické tvůrkyně

"Preventivní akce byla kladně hodnocena nejen od doprovázejících rodičů a dětí, ale i ze strany pedagogických pracovníků. Projekty se zaměřením na dopravu budou pokračovat i v následujících týdnech," uzavřela policistka.