Vzhledem k četným nedodělkům mají dokonce někteří lidé obavy, že by stačila chvilka nepozornosti a mohlo by dojít k úrazu. Patří mezi ně i Filip Volák, který opakovaně oslovil redakci Kladenského deníku. Mezi lidmi, kteří přes lávku denně přecházejí, patří i jeho syn.

„Nová lávka nemá oborové plechy a byl jsem svědkem toho, jak jednomu chlapci na lávce ujela koloběžka a spadla dolů na silnici. V zimě lávka dost namrzá,“ řekl znepokojený muž.

A není sám, obavy projevují i další obyvatelé lokality, kteří se vyjádřili Kladenskému deníku na kameru. „Osobně jsem se pozastavil nad mezerami, které na lávce jsou. Jak je lávka rastrovaná, kamínky mohou shora padat i na auta. Když se podíváte na opěrnou zeď u podjezdu, kde bylo vše nově uděláno, už nyní je dílo popraskané. Podle mě není dobře zhotovené,“ komentoval stav lávky kolemjdoucí pejskař. A podobně se vyjádřili i další oslovení.

Praskliny v opěrné zdi

Jak zjistil na místě Kladenský deník, u hotové části lávky lze nalézt nedostatky, které by si zasloužily nápravu. Boční mezery jsou natolik velké, že jimi koloběžka skutečně propadnout může, a třeba i malý pes. Navíc jsou okraje nové části lávky nedostatečně zabezpečené a místy tam zůstaly i kusy starých orezlých plechů. A opěrná zeď ve spodní části podjezdu opravdu vykazuje praskliny.

Kdy budou nedostatky odstraněny a dílo dokončeno, jsme se dotázali mluvčího kladenské radnice Víta Herala. „Lávkou vede teplovod a důležitý elektrický kabel, který spojuje a napájí značnou část Kročehlav. Teprve v průběhu stavebních prací a jeho obnažení se ukázala nutnost složitější realizace přeložky, která neumožnila dokončení v původním termínu. Veškeré nedostatky se pochopitelně odstraní, jakmile se bude dodělávat druhá polovina lávky. Je logické dokončit to najednou," vysvětlil Heral.

„Lávky z poloroštů jsou běžné po celé republice. Při stavbě lávek jde o protěžovaný způsob, protože mimo jiné přináší výraznou úlevu z hlediska údržby. Zvolený polorošt má takový profil, že nepropustí podpatek, lávka splňuje normy, mezera pod zábradlím nepřesahuje 12 centimetrů," poznamenal mluvčí města.

Dokončení o prázdninách 

Obyvatelé Kročehlav se podle radnice dokončení mostku dočkají v dohledné době. „Vše už je připraveno. Lávku dokončíme v letních měsících, kdy nebude využívána dětmi z blízkých základních škol a kdy je ve městě nejmenší provoz," potvrdil Heral a připomněl, že finální práce bude provázet dopravní uzavírka. „Vzhledem k dalším dopravním uzavírkám souvisejícími s modernizací železniční trati či stavbou Globusu domlouváme s investory finální termíny. Budeme o nich souhrnně informovat,“ dodal.