1/4

Poplatek za odpady

„Očekáváme propad příjmů do rozpočtu města okolo 250 milionů korun a nezbývá nám, než poplatek za odpad navrátit,“ uvedl kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno) s tím, že město bude svoz komunálního odpadu nadále dotovat, jinak by lidé platili mnohem vyšší částku.

Roční poplatek za odpady pro fyzické osoby přihlášené k pobytu na území města Kladna, dále za nemovitou věc zahrnující byt, rodinný dům nebo stavbu pro rodinou rekreaci, kde není hlášena žádná fyzická osoba, činí 960 korun, což je o 180 korun více než předloni. Uhrazen musí být do poloviny dubna.

„Poplatek je nutné uhradit za každou osobu starší tří a mladší sedmdesáti let či za nemovitost do 15. dubna,“ potvrdil mluvčí kladenské radnice Vít Heral a připomněl, že poplatek je použit k částečné úhradě nákladů souvisejících s nakládáním s komunálními odpady, jde o platby za svoz, separaci a dotřídění, skládkovné, likvidaci nebezpečných odpadů, velkoobjemového odpadu a bioodpadu i úhradu daně z přidané hodnoty. „Zbývající náklady hradí za občany přímo město,“ dodal Heral.

close Ilustrační foto. info Zdroj: archiv redakce zoom_in Ilustrační snímek

arrow_left Předchozí
1/4
Další arrow_right