V sobotu 22. květnave 22.54 hodin byli voláni kladenští záchranáři k porodu pětadvacetileté ženy ve Vrapicích.

"Při transportu rodičky do nemocnice porod však dospěl do takové fáze, že záchranáři museli zastavit a novorozence odrodit přímo v sanitce.

Porod byl bez komplikací a maminka s čerstvě narozenou holčičkou byly po ošetření převezeny do porodnice v kladenské nemocnici," sdělila mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková.

Podobným způsobem překvapila předměsícem 13. dubnasvoje rodiče i malá Michaelka, jejíž maminka Jarmila Lukavská nestačila nastoupit ani do vozu a holčičku porodila ve vlastní posteli.

Podle vyjádření mluvčí středočeských záchranářů Terezy Janečkové vyjížděl tehdy vůz k porodu pár minut před pátou hodinou ráno.

„Po příjezdu na místo lékařka zjistila, že porod je již v takové fázi, že transport do porodnice by zřejmě nestihli. Michaela přišla na svět bez komplikací, poté jí doktorka přestřihla pupeční šňůru, odsála novorozenci dýchací cesty a omyla ho. I s maminkou ji pak transportovali do kladenské porodnice,“ informovala mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková.

Podobných porodů mimo nemocnice je podle kladenského primáře gynekologicko-porodnického oddělení Petra Ullrycha zhruba pět do roka.

(hus, dan)