Na koupališti v Bažantnici nechybí klouzačky a další zábavné vodní prvky. Travnaté plochy okolo bazénů nabízejí dětské hřiště i stůl na teqball. Místa je dost, a tak tam každý najde klidné místo.

Vstupné od loňska podražilo jen o patnáct korun a rodinný rozpočet nezruinuje. Dospělý zaplatí za celý den 115 korun, děti od tří let 80 korun a jednotné vstupné po 17. hodině je 68 korun. Areál je denně přístupný od 9 do 19.30 hodin, přičemž sezona skončí s posledním srpnovým dnem.

V místním občerstvení, které už léta provozuje osvědčený tým Reného Švestky, zůstaly ceny podle provozovatele přibližně stejné jako loni. Půllitr točené limonády je za 35 korun, pivo desítka za 40, párek v rohlíku za 35 a Švestkův hambáč za 70 korun.

Areálu v Bažantnici, který je až na vymezená místa nekuřácký, není téměř co vytknout. Snad jen nedostatek plastových lehátek. Scházejí zejména seniorům. „To víte, už jsme v letech a z lehátka se lépe zvedá než z deky na zemi. Ještě začátkem léta tu bylo lehátek více, ale zmizela," říká jedna z návštěvnic koupaliště.

I oslovená plavčice potvrzuje, že z původního počtu dvanácti lehátek zůstalo u velkého bazénu jen osm kusů. Ostatní jsou rozbitá. „Někteří návštěvníci s lehátky zacházejí nešetrně a je to pak škoda pro všechny,“ poznamenal jednatel Sportovních areálů města Kladna Jiří Chvojka.

V příštím roce čeká koupaliště na Bažantnici řada vylepšení. „Pro příští letní sezonu bychom rádi obnovili šatny. Naším záměrem je také modernizovat stánek s občerstvením. Kvůli tomu, že ve velkém bazénu dochází k únikům vody, je v plánu i nová fólie. Všechno je ale pochopitelně závislé na rozpočtu města a na tom, jak rozhodne zastupitelstvo,“ vysvětluje Chvojka.

Kudy na Bažantnici

Městské koupaliště Bažantnice od hlavní silnice neuvidíte. Nachází se asi deset minut svižné pěší chůze lesem od konečné autobusů v Kročehlavech v Arménské ulici. Je díky tomu vyhledávaným místem k odpočinku a rekreaci stranou městského ruchu. Pro přespolní je ideální blízkost dálnice D7, auto přitom mohou zaparkovat třeba na parkovišti u obchodního centra Oaza, kde jsou první tři hodiny zdarma.
Místní cestu lesíkem znají. Ostatní navede ke koupališti cedule se šipkou umístěná nedaleko autobusové zastávky na sloupu u vstupu do lesa. I když jdete lesní pěšinou poprvé, neměli byste zabloudit. Orientačním bodem, který minete hned zkraje, je po pravé straně dětské hřiště s prolézačkami a informační cedule o lese. Pokračujete bez odbočení a po více než sto metrech míjíte rybník Bažantnice, který máte rovněž po pravé ruce. Pokračujete cestou stále rovně přes mostek s dřevěným zábradlím a hned poté se na rozcestí ve tvaru „V“ dáte vlevo stezkou lemovanou veřejným osvětlením. Po několika desítkách metrů dojdete přímo k bráně koupaliště.