Lidé ze Smečna, kteří již od pondělí čekají marně na svoji doručovatelku, případně starobní důchod, nebo si jen potřebují vybrat z poštovní spořitelny svoje úspory, mají zkrátka smůlu. Kvůli tomu, že vedení České pošty nebylo prý spokojeno s prací tamní vedoucí a další čtyři pracovnice jsou najednou ve stavu nemocných, musí Smečenští i další obyvatelé spádových obcí čekat na to, až na ně přijde řada, a to pouze jednu hodinu denně. Starostka, která nestíhá vyřizovat stížnosti svých obyvatel, je z nastalé situace rozhořčena . „Poplatky se neustále zvedají, ale aby byla pošta k lidem vstřícná, to jsme nepocítili za celou dobu. Pracovní doba tohoto úřadu byla vždy tak nevyhovující, že lidé, kteří přijeli z práce, narazili ve čtyři hodiny nebo maximálně v pět na zavřené dveře. Mezi tím mají řadu přestávek, že se tomu člověk jen stěží přizpůsobí. A teď ještě tenhle kolaps,“ uvedla starostka Smečna Pavla Štrobachová.

Kvůli tomu, že mají v těchto dnech Smečenští pouze jen omezenou dobu na to, aby svoje věci dokázali u přepážek vyřídit, nervozita stoupá a nespokojených klientů z hodiny na hodinu přibývá.

„Je to hrozné, jsem v invalidním důchodu, několik dní jsem doma čekala na doručovatelku a když žádná nepřišla, vydala jsem na poštu sama.
Je pro mě velice náročné vystát tu předlouhou frontu. Doufám, že se na mě dostane,“ uvedla starší žena ze Smečna.
Nejen senioři, ale i maminky s kočárky i samotní zaměstnanci městského úřadu jsou velice rozčileni z toho, jak je složité se dostat k potřebné zásilce.

„Nezbylo mi nic jiného, než se ponořit do hromad písemností a ty naše doslova vyhrabat, abychom nepropásli dané termíny a nevznikly nám kvůli tomu problémy,“ uvedla pracovnice Městského úřadu ve Velvarech Milada Kropáčová.

Na opakované otázky Smečenských, kdy už konečně budou služby pošty fungovat, odpověděla včera odpoledne Kladenskému deníku za tiskový odbor České pošty Dita Václavíková. „Česká pošta se sice jen zřídka potýká s obdobnými případy, kdy chybí z důvodu nemoci na menší poště většina zaměstnanců, ale může se to stát. Bohužel nelzevzniklou situaci řešit brigádníky, protože zaměstnanci mají hmotnou odpovědnost, jsou proškoleni, znají produkty a podobně,“ uvedla mluvčí.

Podle jejích slov se vždy pošta snaží pokrýt služby v co největším rozsahu, jak je to jen možné. Záležitost se řeší prakticky tak, že doručovatelé jsou odváženi z nejbližších oblastí na záskok, aby nebylo narušeno doručování zásilek.

„Bohužel nemáme tolik pracovníků na vystřídání, abychom dokázali ve Smečně držet standardní otvírací dobu pro veřejnost. Věříme však, že se do konce dubna situace zcela vyřeší,“ doplnila mluvčí. Obyvatelům, jimž ne zcela vyhovuje otevírací doba a chtějí si vyzvednout zásilku na nejbližší poště, těm bude prý zdarma ředisponována,“ dodala mluvčí. „Toto je zcela standardní služba bez ohledu na to, zda jsou nějak omezeny otvírací doby pro veřejnost,“ uzavřela Dita Václavíková.

Omezení hodin pošta Smečno do 30.4. 2008
Hodiny pro veřejnost původní Hodiny pro veřejnost nyní
Pondělí 8 – 11; 13 – 15, 15:30 – 17 9:30 – 11; 13 – 14
Úterý 8 – 12; 13 – 15, 15:30 - 16 9:30 – 11; 13 – 14
Středa 8 – 11; 13 – 15, 15:30 – 17 9:30 – 11; 13 – 14
Čtvrtek 8 – 12; 13 – 15, 15:30 - 16 9:30 – 11; 13 – 14
Pátek 8 – 12; 13 – 15, 15:30 – 16 9:30 – 11; 13 – 14
Týdenní objem hodin pro veřejnost :
29,5 12,5