To je ale minulost. Posvícenská zábava s místní skupinou Paradox, přilákala po jedenadvacáté hodině tři desítky chtivých lidí, kteří se ve velkém sále ztráceli. Dřetovická bigbítová kapela Paradox nejsou ale žádní novicové.

„Hrajeme spolu už osmnáct let. Z obce je ještě baskytarista Roman Šindelář, kytarista Leoš Lauber a pak dva muzikanti z Prahy. Po roce a půl jsme se ukázali opět doma. Dnes chodí hodně lidí na myslivecký ples, taky proto, že mají bohatou tombolu. Nezájem o zábavy není jen u nás. To je myslím všude,“ dodal Vladimír Raška, klávesák a současně zastupitel obce.

Paradox se může pochlubit tím, že hráli jako předkapela v naplněné pražské Lucerně a mají nahraná dvě cédéčka s vlastními skladbami.
„Některé věci se mě v obci nelíbily, proto jsem kandidoval. Ideály jsem měl trošku větší, ale po roce jsem zjistil, že to není tak jednoduché. Finanční rozpočet obce je malý a přitom je třeba udělat dost věcí. Na kulturu už nezbude. Co se týká kulturáku, došlo v minulosti k neuváženému rozhodnutí. V jednu dobu se z něj stal sklad, kde po parketách jezdil vysokozdvižný vozík a sál zničil,“ posteskl si Vladimír Raška.

Na otázku proč je nezájem lidí se společně pobavit, asi těžká odpověď. Může to být pohodlností. Proč někam chodit, když si můžeme doma sednout do křesla a nechat se unášet televizními programy. Je však spousta obcí, kde by se rádi poveselili, ale nemají kde. Ti mohou dřetovickým občanům kulturní dům jen závidět.