Kačice
Ačkoliv se někteří tamní obyvatelé domnívají, že mezi Čelechovicemi a Kačicí, kudy vede koryto potoka, nejspíše neznámý záškodník pro vlastní potřebu zahradil rybník, aby mohl v tajné vodní nádrži chovat ryby, není tomu tak.
Kačický rybník je kromě jedné menší vodní plochy, která se v blízkosti jeho koryta vytvořila nejspíše přirozenou cestou, momentálně zcela zarostlý žabincem a připomíná spíše stoku než chovný rybník neznáméno pytláka. Po své celé délce je zcela vyschlý.

Čelechovice
V obci, která leží pouhé tři kilometry od Kačice, stoupáme nahoru po toku kačického potoka. Zde se již objevují první známky připomínající kdysi vesele tekoucí říčku.

Lodenice
Z lodenického chovného rybníka, který je očividně naplněn až po okraj, neodtéká žádná voda do koryta čelechovického a dále kačického rybníka.
Rybník v Lodenici patří pod správu Českého rybářství Mariánské Lázně. Proč z jeho vodní plochy neodtéká voda dále, jsme se ptali vedoucího střediska Českého rybářství ve Mšeci. Dle jeho mínění je na vině abnormální sucho a nízká srážkovost. „Vody, která přitéká do rybníka, je málo. Důvodem je abnormálně nízké množství srážek, které se opakuje již druhým rokem,“ uvedl Petr Topka.
„Kolem rybníka je také málo vody, a proto už není žádná, která by z něj dále odtékala do již skoro vyschlého koryta potoka,“ dodal.