Majitel domu, jenž si při dokončovacích pracích v budově přitápěl v krbu, zřejmě nedostál všem bezpečnostním požadavkům a kvůli nesprávné instalaci kouřovodu krbové vložky vznikl v domě požár.

„Na stavbě ještě trvale nebydlíme, takže to bylo velké štěstí, že si ráno podivného kouře vycházejícího ze střechy všimli naši sousedé a okamžitě zavolali,“ uvedl majitel stavby.

Přestože kladenští profesionálové i braškovští dobrovolní hasiči přijeli na místo za pár minut, způsobená škoda se vyšplhala na půldruhého milionu korun.
„Hasiči na místě nejen likvidovali oheň, ale zároveň i zjistili, že došlo k propadnutí stropů. V objektu byly navíc ohněm poškozené i izolační hmoty a bylo zapotřebí odstranit zbytek sádrokartonů.

I tak se podařilo uchránit majetek ve výši dvou milionů korun,“ uvedla mluvčí kladenských hasičů Lenka Kostková.

„Neumím si vysvětlit, jak se to mohlo stát, protože jsem
v krbu normálně zatopil a oheň nakonec uhasil. Pro celou rodinu je to velice nepříjemné a škody budeme muset příští rok napravit,“ uvedl majitel domu, jenž byl rád, že se záležitost oběšla bez zranění. „Když jsme se dozvěděl, co se stalo, hned jsem vyrazil na místo. Poškozený je navíc můj kamarád, takže bych mu rád podal pomocnou ruku,“ uvedl starosta Braškova Vladimír Dráb.

Horké chvíle způsobené požáry, zvláště v předvánočním čase, naruší chod každé rodiny, která se stane obětí podobného neštěstí. O své zkušenosti hovoří také Jiří Stůj z Kladna, kterému shořela střecha nad hlavou před dvěma lety právě v tomto čase.

„Kvůli tomu, že nám zřejmě několik dnů doutnal starý zazděný trám v komíně, shořel nám kompletně celý dům a zbyly jen obvodové zdi. Bylo velké štěstí, že manželku ve dvě v noci vzbudilo praskání ohně – a navíc už k nám běželi na pomoc sousedé. Co nezničil oheň, spláchla voda,“ uvedl Jiří Stůj z Kladna-Dříně. Z katastrofy se rodina vzpamatovává dodnes jen stěží, vzhledem k tomu, že na vyhořelý dům prý nedokázala získat výhodný úvěr.

„Město nám bezúročně také nepůjčí. Takže jsme se museli nastěhovat k bratrovi do Braškova a celé dva roky tam nějak přečkat. Letošní Vánoce už ale zřejmě budeme trávit opět v domě na Dříni, kde se nám s vypětím všech sil podařilo rekonstruovat dvě míst〜nosti,“ uzavřel Jiří Stůj.