Pokud jste pro své ratolesti ještě nenaplánovali aktivity na týden jarních prázdnin a nyní marně přemýšlíte, čím je tento týden zabavit, Kladenský deník má pro vás několik tipů.

Středisko volného času, vzdělávání a služeb Labyrint v Kladně stejně jako o jiných prázdninách i tento týden pořádá tábor ve svém středisku v Libušíně. I když obvykle už bývají tyto akce dlouho dopředu zamluvené, kvůli vysoké nemocnosti mají rodiče ještě v pondělí ráno poslední možnost své děti na tábor přihlásit. Počet míst je však značně omezen. „Jarní tábor je stejný jako každý jiný. Děti v našem středisku stráví celý týden. Původně jsme měli v plánu hrát mnoho venkovních her a sportovat, ale právě kvůli vysoké nemocnosti a proměnlivému počasí máme pro děti přichystány spíš odpočinkové aktivity,“ uvedla organizátorka tábora Ivana Peštová.

„Samozřejmě máme připravenou celotáborovou hru, ale také jiné aktivity. Vzhledem k tomu, že opravdu za nedlouho jsou Velikonoce, budeme s dětmi také zdobit kraslice, péct perníčky a malovat obrázky s jarní tematikou,“ dodala Peštová.

Děti, jež nechtějí strávit celý týden mimo domov, mohou ve středisku Labyrint využít také příměstský tábor. „Jako vždy je pro ně přichystána řada her a soutěží. Ať už zručnosti, sportovní nebo kreativní. Nevynecháme ani oblíbenou práci v keramické dílně,“ řekla Zdeňka Kratochvílová s tím, že je ale nutné děti přihlásit alespoň jeden den předem.

Labyrint, ale nemyslí pouze na ty nejmenší a na předvelikonoční období přichystal také řadu aktivit i pro veřejnost. Pokud tedy nebude vědět, jak o prázdninách zabavit sebe i své ratolesti, můžete se zde například naučit, jak se maluje na sklo, vyrobit misku na osení nebo netradičně ozdobit velkonoční vajíčka. (vlk)