Nejen hokejoví fanoušci, ale i někteří kladenštízastupitelé se domnívají, že chybí dostatek vůle k tomu, aby kolejiště v lesním úseku v ulici U Stadionu bylo vybaveno jednoduchou závorou. „Když chci stihnout hokej, nezbyde mi než nechat auto na parkovišti před Sletištěm a prodírat se chroštím přes koleje. Pokud bych celý komplex obcházel, tak tam včas nedojdu,“ uvedl kladenský fanoušek.

Přestože se zkratka od parkoviště ke stadionu přímo nabízí a vedení sportovních areálů má dokonce hotový i projekt, jak by přechod pro pěší mohl vypadat, ani letos není žádná šance, ža by zasvěcení pro uskutečnění výborného nápadu mohli dostat potřebné peníze.

„Od počátku se v záležitosti angažuji. Jako zastupitel města jsem i letos přišel s variantou zabezpečení přechodu, ale ten byl opět odsunut, protože Kladno má jiné priority,“ uvedl kladenský zastupitel a zároveň ředitel Sportovních areálů města Kladna Lukáš Kubica (ODS).

Projekt, který má své opodstatnění a navíc se k němu před časem kladně vyjádřil i drážní úřad, bohužel i pro tentokrát zůstane zavřený v šuplíku. „Rozpočet akce, v níž jsou započítány závory i signalizace, dosahoval před dvěma lety dva a půl milionu korun. Předpokládám, že nyní už by to bylo o něco více,“ doplnil Lukáš Kubica.

Vzhledem k tomu, že v dlouhodobém plánu je na této trati počítáno s rychlodráhou, veškerá investice do zabezpečení by následně přišla vniveč. To je jeden z důvodů, proč vedení města akci dlouhodobě neprosazuje. Pro občany je to ale slabý agrument a v místě vyžadadují alespoň osvětlení.
„Rychlodráha je hudba budoucnosti a nevěřím, že tudy povede. Do té doby se může stát neštěstí. Kdyby tam dali alespoň lampu,“ uvedl Tomáš Zeman z Kladna.

Přestože se toto řešení zdá jako nejschůdnější, Správa železniční a dopravní cesty (SŽDC) ho povolit nesmí. „ Pokud tam není oficiálně schválený přechod, nemůžeme tam dát lampu. Tím pádem bychom lidem dali nepřímo návod k tomu, jak porušovat bezpečnostní předpisy,“ uvedla mluvčí SŽDC Alena Kodysová.

Kateřina Husárová