Obzvláště v centru Kladna nyní zbývá už jen málo přechodů pro chodce, které by nebyly osvětleny alespoň pouličními lampami. Některé, zejména na frekventované silnici, mají dokonce ještě samostatné osvětlení. O to nepříjemnější potom je, když narazíte na přechod, který není osvětlen nijak. Právě tak tomu je přímo před budovou Okresního soudu v Kladně.

„Když jsem asi před dvěma měsíci kolem deváté hodiny večer vyjížděla ze Saskovy ulice směrem do ulice Cyrila Boudy, ve vozovce se mi z ničeho nic přímo před autem objevil chodec. Naštěstí jezdím opravdu pomalu, takže jsem ještě před pánem zabrzdila a on mohl dál bezpečně přejít přes přechod. Hodně jsem se ale lekla, protože když jsem do křižovatky vjížděla, žádný přechod jsem neviděla,“ popsala svou zkušenost řidička Romana Fritschová z Kladna.

Podle jejích slov tak v této lokalitě dochází k tomu, že řidič skutečně není schopen zaregistrovat přecházejícího člověka, obzvláště pokud jde směrem od Saskovy ulice k soudu. „Myslím, že je to snad jediný přechod, který v centru není osvětlen a měl by být. Je to velice nebezpečné jak pro řidiče, tak pro chodce. Když v tomto místě někdo pojede možná i běžnou rychlostí, nemusí stačit reagovat. Minulý týden se mi to tu stalo zase,“ řekla řidička.
Podle zjištění Kladenského deníku je situace na přechodu po setmění skutečně nebezpečná a rozhodně ne výjimečná, obzvláště nyní, kdy došlo k posunu času a ulice jsou ráno i večer velmi mlhavé, by rozhodně bylo dobré přechod osvětlit.

„O tomto problému jsme dosud neslyšeli, ale v rámci místního dopravně-bezpečnostního šetření, které se zde uskuteční tento týden z jiných důvodů, prověříme i situaci s přechodem,“ uvedl vedoucí odboru dopravy a služeb Magistrátu města Kladna Tomáš Fujan.

Město však s osvětlováním přechodů nezahálí a podle slov vedoucího odboru dopravy právě nyní provádí několik takových projektů. Letos už byla osvětlena například ulice Petra Bezruče směrem ke katastrálnímu úřadu, dva přechody v ulici Železničářů na Sítné, ulici 28. října ve Švermově, přechod k zastávce MHD v ulici V. Lanny na Ostrovci a v ulici Osvobozených politických vězňů k finančnímu úřadu. Nyní se pracuje na přechodu ve Vančurově ulici k nemocnici.