Až po pás v bahně se tu pohybovali muži a pomocí naběráků jeden kousek po druhém sbírali do bedýnek. Následně je podávali dalším rybářům čekajícím u břehu. Ti náklad předávali dál, až ryby skončily ve velkých kádích.

Zde je čekalo další třídění, které rozhodovalo o jejich dalším životě. Část ryb byla prodávána přímo na místě výlovu, další putovaly na korbě nákladního auta do firmy obchodující s rybami a dalo se předpokládat, že skončí na štědrovečerní tabuli. Poslední možností bylo zpětné vypouštění do rybníka. Ovšem toho se dočkalo pouze 300 z nich.

Den Středočeského kraje v Kladně
PŘED 10 LETY: Středočeši měli svůj den a pěkně si ho osladili

Na výlov musel rybník čekat několik let, jelikož v roce 2007 byl nezodpovědnými lidmi otráven. „Než se to stalo, plavaly v něm raritní kousky jako například velcí sumci. Nyní jsou zde ryby dva roky. Akci bereme jako zakončení zemědělské sezony,“ vysvětlil tehdy spolumajitel rybníka Milan Slavík.

Kromě vylovení ryb musí být také upraveno dno, které je zanesené bahnem a spadaným listím. Vodní plocha se vypouštěla celý týden, ovšem dva dny před výlovem museli rybáři okolí hlídat, aby jim ryby někdo neukradl.

Následující týden měli rybáři v plánu výlov zopakovat a také proto část ryb vypustili zpět do vody, kde je má Milan Slavík nejraději.

Ve Stochově se od středy do neděle uskutečnil již 13. ročník festivalu amatérských a profesionálních divadel Stochovská Thálie.
PŘED 10 LETY: Na Stochovskou Thálii se sjeli diváci z Kladenska i okolí

Kromě tichých bláznů si zde našly zábavu i děti, které vytrvale lovily z kádí malé rybičky a snažily se spočítat šupiny na jejich těle. Velkou atrakcí se stal vodník, jenž se z ničeho nic objevil na druhé straně rybníka. Šel si obhlédnout, co se to v jeho panství děje.

K pobavení a tak trochu k tanci hráli přímo na hrázi tři muzikanti. Lidé si kupovali grilovaného kance či kapra a zapíjeli ho slivovicí.