Kromě karnevalové diskotéky se děti zúčastnily připravených soutěží, zhlédly krasobruslařský program a byly svědky exhibičního utkání těch nejmenších kladenských hokejistů. Akce navíc sloužila jako nábor malých zájemců o krasobruslení či hokej.

Jedním z dětí sledujících na střídačce zápas malých hokejistů a netrpělivě čekajících, až bude moci jít na led, byl tehdy i Přemysl Švandrlík z Kladna. „Jdu za čerta, ani mě žádná jiná maska nenapadla. Navíc mi ji přinesl skutečný čert s Mikulášem. Na karnevalu jsem poprvé a doufám, že vyhraji nějakou cenu,“ řekl Kladenskému deníku malý čertík. Bruslit uměl, byl totiž hokejista.

Hned vedle něj se do bruslí obouval kouzelník ve špičatém klobouku. Adam Bezděk si přišel na karneval společně s bratrem Matějem a tátou. Za kouzelníka šel prý proto, že kostým už měli doma.

„Jsem bývalý hokejista, takže bruslit umím a na led se moc těším,“ zdůvodnil volbu převleku. „Rád bych vyhrál nějakou cenu, ale nesmí to být čokoláda, jelikož bych si nechtěl zkazit zuby,“ dodal Adam.

Medové Vánoce v Domě zahrádkářů v Kladně.
PŘED 10 LETY: Medové vánoce se dětem líbily

Jeho bratr Matěj se převlékl za čerta. „Bruslit umím, ale už jsem to dlouho nezkoušel. Chtěl bych vyhrát nějakou cenu. Přesto budu raději, když ji vyhraje někdo z menších dětí. Já už jsem velký,“ přidal se Matěj Bezděk. Oba sourozenci ze Pcher byli tehdy na karnevalu poprvé, ale na zimní stadion chodili často fandit kladenským hokejistům.

Po karnevalu si děti v maskách v pásmu písniček a her vyzkoušely kroky z vystoupení krasobruslařů Kraso Kladno, vytvořily na ledu dlouhou mašinku a zatancovaly známé tance jako je například makarena.

Na led v rámci programu zavítaly také postavy ze známé pohádky Mrazík. Vousatý muž s Nastěnkou a kocourkem Mourkem předvedli před deseti lety dechberoucí výkon a sklidili od četného publika zasloužený dlouhý aplaus, po kterém už se led maskami jen hemžil.