Turnaj nebývá záležitostí jen jednoho dne. „Sportuje se po dobu přibližně tří týdnů. Na programu jsou různé disciplíny, ale ty nejdůležitější jsou v tenise. Hrají se čtyřhry pánské, dámské i smíšené a turnaj jednotlivců. Pak je navíc dětský turnaj a ti nejmenší, kteří by to na kurtu ještě nezvládli, mohou soutěžit v pinkání míčku o zeď,“ nastínil tehdy Petr Čermák vypomáhající s organizací.

O ceny bylo ale možné bojovat i v dalších sportech – volejbalu, nohejbalu, stolním tenisu, i v těch spíše zábavnějších, jako jsou šipky nebo pro štamgasty z místní restaurace karetní hra lóra. Pro nejlepší byly v každé kategorii připraveny věcné ceny.

Na své si přišly ovšem i děti, pro něž organizátoři sportovní akce v Horním Bezděkově připravily celou řadu soutěží, v sobotu nechyběla ani možnost zaskákat si na nafukovacím hradu nebo se projet na koni. Už v pátek se školáci a předškoláci, někteří v doprovodu svých rodičů, vydali na trať orientačního běhu.

Jak uvedla hlavní pořadatelka soutěže Jiřina Čermáková, byly pro děti kromě výše zmíněného tenisu a stolního tenisu přichystány i pétanque, kroket a hoď koš. „Ti nejmenší házeli například míčky do panďuláka nebo kroužky na cíl,“ informovala Čermáková.

Sportování v Horním Bezděkově se podle odhadu lidí ze zákulisí zúčastnilo na padesát dospělých a přibližně stejný počet dětí. „Přestože nám ne vždy přálo počasí, překvapilo mě, kolik hlavně dětí o akci projevilo zájem. Na druhou stranu jsme kvůli chladnu museli upustit od plánované neckyády,“ svěřil se tehdy starosta Petr Boháček. „Předpokládám, že se příští rok sportovní hry uskuteční i pošestnácté,“ dodal starosta.

Večer se v Horním Bezděkově konala zábava, kde k tanci a poslechu zahrála kapela Plzeňské duo.