I když nejznámější se stala píseň Teskně hučí Niagara, na svém kontě měl jako autor na tisíc melodií a jeho hudba k filmu byla nominována na Oscara. Ve stopách Thora Heyerdahla přeplul na balzovém voru Kantuta z Peru do Polynésie, Ernstu Hemingwayovi radil při natáčení filmu Stařec a moře. Zemřel 12. ledna 1991 v Reno, USA. Urna s jeho ostatky je uložena v rodných Zlonicích. Zájemci mohou ve Zlonicích navštívit i jeho pamětní síň.

"Cestovatelské filmy Eduarda Ingriše jsme ve Slaném měli možnost zhlédnout před 10 lety. Filmy byly doprovázeny originální Ingrišovou hudbou a komentář k nim četla jeho manželka paní Nina, se kterou poté následovala zajímavá beseda," připomíná zastupitel Slaného Pavel Bartoníček.

"Ve stejný den stejného roku se narodil i slavný český malíř a ilustrátor Zdeněk Burian, jehož dílo známe z mnoha knih a také z přírodovědných kabinetů, kde vždy visely jeho obrazy s mamuty a jinými pravěkými zvířaty," dodává Bartoníček.

Společně s Ingrišem je spojovala cestovatelská vášeň, přičemž Burian patřil k průkopníkům trampingu. To se ale představitelům socialistického zřízení nelíbilo, stejně jako orientace na západní literaturu.

V pořadí již osmadvacátý ročník Reprezentačního plesu města Kladna se tentokrát nesl v rytmu tance. Diváci si užili taneční vystoupení hvězd televizní soutěže StarDance Michala Padevěta a Daniely Šinkorové či Pavly Tomicové a Marka Dědíka.
Na Reprezentačním plese města Kladna si zatančily i hvězdy ze StarDance
První reprezentační ples Družce se vydařil.
OBRAZEM: První reprezentační ples Družce se vydařil