Prvňáci se už chovali jako doma, zato předškoláci, kteří se přišli podívat, jak vůbec taková školní tělocvična vypadá, se drželi u rodičů a jen tiše pokukovali. Ozvala se píšťalka před krátkou rozcvičkou a cvičení prvňáčků a předškoláků s rodiči a cvičiteli mohlo začít.

„Scházíme se už posedmé, abychom přilákali potenciální žáčky do školy. Děti se seznámí se školou ještě před zápisem. Prvňáčků je hodně, ale předškoláků je jen jedenáct a účast je slabší. Převážně to jsou děti z mateřských školek Čtyřlístek a Sluníčko. Z těchto zařízení do školy chodí nejvíc prvňáčků,“ řekla učitelka tělocviku Petra Vondrovská se stopkami v ruce a startovní listinou, kde byla jména Vladimír Hončík, Jan Hošťálek, Natálka Sedláčková, Jan Pletánek a další.

Pětiletý Marek Brotz s maminkou Alenou byl hodně spokojený. S předškolákem Honzíkem a školačkou Aničkou přišel Pavel Hošťálek a bylo vidět, že rozcvička je pořádně rozehřála. O tu úvodní se postaral tělocvikář Jiří Hakl.

„Ve škole jsem od září. Je nás tady šest učitelů a dá se říct, že zdejšími učitelkami jsme zde hýčkáni. Učím šestý až devátý ročník. Je to těžší, ale já si poradím,“ svěřil se učitel Hakl.

Představit dětem učitele jinak, než za katedrou se podařilo. „Pomalu bouráme hranice, které přirozeně léta vznikaly mezi učitelem a rodiči. Toto je jedna z akcí. Je to práce navíc, ale na druhou stranu máme obrovskou radost, když vidíme stovku lidí, kteří nejsou líní v sobotu brzo vstát a jít si zacvičit. Odměnou jim jsou pamlsky, medaile a diplomy,“ dodala zástupkyně ředitelky Helena Lachmanová.

„Největší odměnou pro děti je, že táta s mámou s nimi cvičí společně a udělají si na děti čas. Všichni se těší na závěrečnou soutěž Šup do bedny. Každá škola se snaží nabídnout rodičům to nejlepší, co má. Návštěvu jim rádi umožníme. V dnešní době si na internetu vybírají školy, a rodičům, kteří mají vzdělání pro své děti jako prioritu, není jedno, na jakou základní školu dítě dají,“ dodala zástupkyně ředitelky.